UA
RU

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020

Редагувати переклад
Чокер – класична історія, розкрита у новому сюжеті.  
Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 1

"Собачі нашийники", вигадки підліткової моди, пластикові дрібнички для школярок - мало хто знає, що чокери, а точніше історія їх створення, набагато складніше, ніж здається на перший погляд. Для багатьох прикраси, що щільно прилягають до шиї, — лише деталь субкультурної спадщини, яка має бути лише в гардеробі тих, хто ностальгує за бунтарськими 90-ми.  

Справді, більшості чокери відомі лише як один із обов'язкових елементів образу героїнь світської хроніки та “шкільних драм” епохи “героїнового шику”. "Жорстокі ігри", "Леон-кілер", "Безглузді", "10 причин моєї ненависті" - головні героїні цих картин-символів 1990-х обов'язково доповнюють свої образи оксамитовими стрічками з медальйонами та кулонами. 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 2

Проте, справжня історія чокера сягає корінням в епоху, коли всі дівчата збривали брови, і видаляли вії — у вік Ренесансу. Саме тоді на модному небосхилі вперше з'явилися універсальні чокери, що підкреслюють одну з головних гордостей красунь того століття — довгу шию. З тих самих пір прикраси вже не пропадали, доповнюючи своєю естетикою і стилістику французького ампіру, і аристократичної "вікторіанської моди".  

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 3

На початку ХХ століття чокери зі стрічок та пов'язок виросли до формату ювелірної прикраси. Їх використовували у своїх образах принцеси, імператриці та найблагородніші особи. У 1950-х почалося завоювання чокера ширших мас. Так, перші зразки тих прикрас, яких ми звикли по фільмографіям зірок 90-х, з'явилися після Другої світової війни. Їх "величали" "собачими нашийниками", а являли собою нові варіанти стародавнього кольє - прості оксамитові стрічки, усипані кристалами та стразами. Саме в такому вигляді вони й дійшли до тієї епохи, яка стала справжнім проривом колись аристократичного аксесуара.  

Якщо ви займетеся докладним вивченням фільмографій зірок "героїнового шику", то виявите, що хоча б одна героїня в кожній із картин носить стрічку на шиї. Проста чорна пов'язка, іноді з кулоном, іноді пластикові плетіння, але найчастіше стандартний оксамит. Один із знакових кінематографічних образів також містить у собі як характерну деталь чокер.  

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 4

Так, юна Матільда ​​з "Леона-кіллера" у кадрі завжди з'являється з улюбленою прикрасою. Подібним штрихом творці картини намагалися підкреслити бунтарський дух дівчинки, її внутрішні суперечності, з якими асоціювалися чокери у цю епоху. 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 5

Читай також: Денім-десант: Де придбати 7 актуальних моделей джинсів на осінь 2020

героїня Тея Леоні з комедійного бойовика 1995 року "Погані хлопці" також носить пов'язку на шиї, прикрашену грубими металевими деталями. Саме до її образу потрібно придивитися уважніше, якщо восени 2020 року ви плануєте носити стильний аксесуар. Розгляньмо стильні варіанти довговічного прикраси, які надають на наш справедливий суд дизайнери в новому сезоні.  

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 6

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 7

Бренд Діяти пропонує міксувати ледь помітні, навіть тендітні чокери з класичними ансамблями. Складність фактури блейзерів підкреслюється нарочитою лаконічністю прикрас. Тонкі ланки, прикрашені мінімалістичними діамантами або більш масивна історія, доповнена все ще актуальними барочними перлами. 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 8

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 9

Справжні "нашийники" пропонує носити модний будинок Алмейда. Що характерно, важкі металеві кільця, що щільно сидять на шиї, моделі демонструють у компанії шовкових “піжамних” образів та суконь-комбінацій на кшталт 1990-х. Сучасна еклектика виглядає саме так: брутальному аксесуару необхідно вибрати лаконічний та розслаблений "фон". 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 10

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 11

Читай також: Тренд сезону: 6 фільмів з ідеальними образами-ілюстраціями стилю «препі»

Вигадники із бренду Анна Sui вирішили звернутись до архівних замальовок, розкривши чокер за допомогою його первісної ідентичності. Кольорові оксамитові стрічки, обов'язково відтінків дорогоцінного каміння, доповнюються декором їм під стать. Імітація рубінів, сапфірів та оніксу, "бахрома" та квіткові мотиви - носити зі шкіряними сукнями-бюстьє, блузами з бантами з 1970-х і сукнями з рукавами-"ліхтариками" з епохи "диско". 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 12

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 13

Найнестандартніші чокери на осінь 2020 пропонує креативний бренд Balmain. Олів'є Рустен вирішив доповнити графічну, строгу колекцію прикрасами на шию всіх можливих форм та фактур. Ми ж рекомендуємо звернути на "дуті" варіації в імітації золота, а також "парні комплекти", які насправді є частиною принта. Оптичний обман зору схожий на саркастичний натяк на примарний стан речей у сучасному модному світі. 

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 14

Наступ 90-х: Названий головний аксесуар осені 2020-Фото 15

Цікаві варіанти металевих чокерів пропонують консерватори та класики з бренду Boss. Так, масивні золоті ланки вони замиксували з шовковими сорочками, надавши гармонії образу за допомогою вовняного пальта. "Аристократи" з Burberry вирішили здивувати напівспортивною естетикою Широкі текстильні чокери нагадують пов'язки для волосся, а збираються в єдиний образ за допомогою плісованих спідниць з органзи та картатих боді-бюстьє.  

Чокер для осені 2020 – як сукні з рукавами-”буфами” для минулого літа — обов'язкові та універсальні. Вони допоможуть додати в образ елемент типового бунтарського настрою, а також зроблять елегантність більш складною та багатогранною. Уважно слідкуйте за тим, щоб не скотитися до рівня косплею - не варто від і до повторювати образ Матильди або Катарини Стратфорд. Грубе взуття, косуха, міні-спідниця - додайте до цибулі характерний чокер, і ви ризикуєте перетворити брутальний образ на кшталт костюмованого аутфіту. Пам'ятайте, витонченість завжди проявляє себе найбільш яскраво в компанії грубості, а елегантність любить грати на півтонах. Поєднуйте не тільки фактури, а й стилі - не бійтеся додати в наряд складності та багатогранності. 

Статті на тему