У модній історії є ціла низка винаходів, які зі звичайної назви аутфіту перетворилися на ім’я номінальне. Сліпони Vans – це саме той випадок. За кілька десятиліть вони стали справжнім предметом культу серед спортсменів, модників та просто поціновувачів комфорту. Приємно, що в Україні за ними далеко не треба ходити – правильні сліпони сьогодні можна знайти ексклюзивно в мережі магазинів SuperStep. З недавніх пір цей відомий міжнародний ритейлер зайшов на наш ринок і пропонує ідеальні пари для любителів спортшику та кежуалу – саме на ці стилі наголошує мережа. Тому не дивно, що в цю концепцію ідеально вписалися зручні «венси», які ніколи не підведуть.
З чого все починалося і чому справжні шузоголіки всього світу не можуть уявити свою колекцію без сліпонів Vans?
Ці зручні кеди без шнурівки на товстій прогумованій підошві ще в 1960-х народилися в голові Пола Ван Дорена – мабуть, пейзажі Каліфорнії, серед яких він жив, сприяли створенню чогось легкого та універсального. Ван Дорена підтримав його брат Пол, а також двоє друзів: у березні 1966 року у своєму невеликому взуттєвому магазинчику вони за день продали 12 пар нікому не відомому взуттю. Причому готового виробу у них на руках навіть не було – лише ескізи, які люди миттєво закохалися.
Далі «венси» крокували США і планетою ще впевненіше. Каліфорнійські серфери один за одним обзаводилися цими яскравими і, що важливо, витривалими тапочками, а всі, хто хотів бути причетним до тусовки засмаглих і спортивних, поспішали в Vans (який вже став повноцінним брендом) за правильними сліпонами. Пік популярності стався у 1982 році: на екрани вийшов фільм «Швидкі зміни в школі Ріджмонт-Хай», де головний герой — серфер Спікколі (у виконанні Шона Пенна) взувся виключно у «венси».
Паралельно з цим «венсами» зацікавили й інші «круті хлопці». Зручність сліпонів відчули на собі і розкуштували скейтбордисти та BMX-єри. А бренд Vans, у свою чергу, не розгубився і запропонував їм удосконалену модель Off the Wall із ущільненим задником.
Тримали руку на пульсі брати Ван Дорени і далі: коли підлітки кінця 1980-х, що бунтують, на хвилі розвитку панк-культури, стали всім на зло перефарбовувати свої білі кеди маркерами, Vans випустили модель з картатим монохромним малюнком. І знову потрапили в крапку – це взуття стало культовим. Недарма цю ж тему згадали і продовжили з ще більшою силою і нові молоді та незгодні – емо. Клітчасті сліпони стали їх кодом та розпізнавальним знаком.
Авріл Лавін
Завдяки вірній армії прихильників, що збирається навколо бренду десятиліттями, Vans стрімко зростав та розвивався, регулярно поповнюючи свій модельний ряд кедами, сліпонами та іншим взуттям для активного способу життя. Популярність бренду досягла таких масштабів, що навіть довелося розгорнути цілу кампанію проти підробок – а це вже справжнє визнання успіху.
[metaslider id=30540]
Якщо ви теж проти «фейків», і вважаєте, що якщо вже й обзаводитися «венсами», то реальними, то вам прямий шлях до магазинів мережі SuperStep. Культові кеди можна придбати у столичних ТРЦ SkyMall та Ocean Plaza, ТРЦ Forum Lviv у Львові, а також замовити в інтернет-магазині superstep.ua.