UA
RU

Супермодель Карен Елсон розповіла про темне залаштування модельного бізнесу

Редагувати переклад
Моделі – люди, які постійно потрапляють під хвилю хейту, добішеймінгу та інших дискримінацій.
Супермодель Карен Елсон розповіла про темне залаштування модельного бізнесу-Фото 1

Фото: Silvana Trevale/The Guardian

Здавалося б, працювати у модельному бізнесі – це завжди цікава робота, люксові бренди та гарні зйомки. Але не так все казково, як може здатися на перший погляд. Супермодель Карен Елсон, яка вважалася однією з найуспішніших у своїй галузі, розповіла виданню The Guardian про те, що ховається за красивою картинкою модельного бізнесу та з якими хейтерськими кліше вона зустрічалася протягом своєї кар'єри.

Елісон згадала про те, що коли їй було 16 років, вона вперше зіткнулася з сексуальним домаганням з боку друзів її агента, а потім ще й отримувала погрози від нього:

Мені було 16 і тоді я навіть гадки не мала, що таке секс. Поцілунок із хлопцем – це було найсексуальніше у моєму житті. І тут, прийшовши до клубу зі своїм агентом, я мало не стала жертвою сексуального насильства, коли пара хлопців, знайомих агента, почали до мене приставати. Вони обіймали мене, лізли з поцілунками, а коли я хотіла виїхати, вони не давали цього зробити. А потім мій агент казав мені, що якщо я комусь розповім про це, то він викине мене з Парижа.

Звичайно, ніхто не вигнав Елсон зі світу моди, а навпаки, її кар'єра тільки-но пішла вгору. Модель почали запрошувати на зйомки Марка Джейкобса, потім співпрацювала з Донателлою Версаче, а Карл Лагерфельд назвав модель “красунею нового тисячоліття”.

Карен каже, що вона пережила всі “кола пекла” модельного бізнесу: сексуальні домагання, бодішеймінг та різноманітні цькування і вважає себе “одною зі щасливиць цього бізнесу”.

Також модель згадала свій досвід роботи з брендом Victoria's Secret і це не найприємніші спогади. 

Я вийшла на подіум і побачила безліч розпусних чоловіків у залі. Я не відчувала себе гарною в цій білизні, я відчувала себе метою під цими голодними поглядами, і це було жахливо. Я відчувала себе чиєюсь фантазією – рудоволосою, у червоних стрінгах і з диявольськими рогами на голові або що там на мені було.”

Модель зізналася, що часто її не сприймають як особистість, а лише як людину зі світу моделінгу. Нещодавно вона зустрілася з кимось із фешн-індустрії, але замість вітання вона отримала порцію неприємних компліментів: “Нещодавно хтось із модної сфери сказав мені при зустрічі: "У тебе так схудло обличчя, чудово виглядаєш!", На що я йому відповіла: "Привіт! Як справи?" звучало б від тебе набагато краще та приємніше”. Причому, цькування через вагу супроводжувало модель практично на кожному етапі її кар'єри. Був момент, коли Карен запропонували платити гроші за кожний фунт ваги, що вона зможе скинути.

Читайте також: Розі Хантінгтон-Уайтлі розповіла про труднощі прийняття материнства

Супермодель Карен Елсон розповіла про темне залаштування модельного бізнесу-Фото 2

Фото: Silvana Trevale/The Guardian

Еслон переглянула свої погляди на модельну кар'єру та встановила власні правила гри. Тепер модель сама визначає, з ким співпрацювати.

[Зараз] Якщо хтось хоче сфотографувати мене оголеною, він повинен пояснити, чому це необхідно і як він збирається зробити так, щоб я відчувала себе у безпеці та комфортно. Як не дивно, мене більше ніхто ніколи не просить роздягатися,

- каже знаменитість.

Тепер світ трохи більше дізнався про похмурий закусок модної індустрії. Сподіваємося, що згодом модельний бізнес переростає у більш гуманну сферу без стереотипів та шаблонних маркерів. 

Статті на тему