UA
RU

Тренч у кінематографі: носимо плащ як герої культових фільмів

Редагувати переклад
Вчимося носити плащ у головних героїв культових фільмів.

Плащ у кінематографі.

Як і безліч речей, які можна віднести до категорії жіночих must-have, тренчкот прийшов до нас із чоловічого гардеробу. Його прообразом вважається макінтош - плащ з непромокаючої прогумованої тканини, винайденої в 1823 шотландським хіміком Чарльзом Макінтошем. Тренч з'явився в 1901 році як військова уніформа, ставши легшою альтернативою саржевим шинелям.

Його творцем є британський дизайнер Томас Берберрі, який вигадав габардин — бавовняно-паперову непромокаючу тканину, яка, крім міцності, має ще одну важливу якість — вона «дихаюча». Саме габардинові тренчі від Burberry захищали англійських солдатів у траншеях від дощу та холоду під час Першої світової війни. Звідси і назва тренчкот: від англ. trench – траншея та coat – пальто. З часом бежевий плащ Burberry з фірмовою картатою підкладкою став справжньою класикою та символом елегантності.

Читайте також: Ода білій сорочці: 5 легендарних образів із кінематографу

Яким чином тренч з арсеналу військових потрапив у гардероби модниць? Завдяки кіно. Друга світова війна зробила свою справу, і у 1940-х роках стиль мілітарі міцно влаштувався у голлівудських фільмах. 

У 1942 році у картині «Касабланка» виконавець головної ролі Хамфрі Богарт з'являється у тренчі Burberry. Його образ настільки смакує іконам стилю того часу — Грете Гарбо, Марлен Дітріх, Інгрід Бергман, — що вони із задоволенням теж одягаються в плащі, а разом із ними — жінки всього світу.

Тренч у кінематографі - фото 1

У фільмі «Зарубіжний роман» Марлен Дітріх постає у плащі, дуже схожому на тренч персонажа Хамфрі Богарта.

Тренч у кіно - фото

Втілення вишуканості та стилю - образ Одрі Хебперн у картині "Сніданок у Тіффані". Її героїня, ексцентрична Холлі Голайтлі, доповнює тренч сонцезахисними окулярами та косинкою. І звичайно, неможливо не згадати фінальну сцену фільму — головні герої цілуються під зливою, обидва в плащах. Тренч та дощ – ідеальний союз.

Тренч у кінематографі - фото 2

Тренч у кінематографі: «Касабланка», «Сніданок у Тіффані» та «Шербурзькі парасольки» - фото

Читайте також: Сукні-легенди: 5 знакових образів із кінематографу

Ще одна знаменита кінопара в тренчах — Френк Сінатра та Кім Новак у комедії "Приятель Джої".

Тренч у кінематографі - фото 5

Катрін Денєв у музичній мелодрамі «Шербурські парасольки» постає в класичному тренчі Burberry - навіть не підв'язаний поясом, на героїні фільму він виглядає дуже жіночно.

Тренч у кінематографі - фото 4

Велика шанувальниця тренчів - Софі Лорен. Небайдужі до них та її кіногероїні, наприклад, у стрічці «Шлюб по-італійськи» актрису можна побачити у цікавому темно-синьому плащі.

Тренч у кінематографі - фото 6

Французький шик із мілітарі-відтінком нам показала прекрасна Бріжит Бардо у фільмі "Бабетта йде на війну".

Тренч у кінематографі - фото 7

Читайте також: 12 культових зачісок із кінематографу

Тренч – невід'ємний атрибут шпигунських картин, детективів та фільмів-нуар. Так, без сигари та вічно пом'ятого бежевого плаща неможливо уявити головного героя культового детективного серіалу лейтенанта Коломбо: своїм трохи безглуздим виглядом йому чудово вдається присипляти пильність злочинців

Тренч у кінематографі - фото 8

У тренчі одягнені Джоан Грехем, героїня кримінальної драми Фріца Ланга "Життя дається один раз", Жеф Костелло - найманий убивця у кримінальній стрічці «Самурай» та інспектор Клузо, знаменитий персонаж серії комедійних фільмів про «рожеву пантеру».

Тренч у кінематографі - фото 11

Джоан Грэхем

Тренч у кінематографі, культові фільми.

Жеф Костелло

Тренч у кінематографі, річ-легенда.

Інспектор Клузо

Найкращі тренчі з онлайн-магазинів:

[product_gallery id=166175]

Фото: Gettyimages

Статті на тему