UA
RU

Тренд сезону: мода та мистецтво

Редагувати переклад

Цього літа завдяки нестримній фантазії дизайнерів сучасне та класичне мистецтво поєдналися у химерний мікс.

Lacoste

В Цього сезону дизайнери надихаються творами вуличних художників поряд з полотнами іменитих майстрів — Матісса, Кандінського, Малевича, Поллока. Кількість колаборацій модних брендів із сучасними ілюстраторами, скульпторами та концептуалістами свідчить про те, що арт-тренд у моді лише набирає обертів. Звичні флористичні принти чи смужки дизайнери вдосконалюють, створюючи нову історію. Наприклад, літня колекція Lacoste, натхненна формою корабельних прапорців, використовує ідеї американського скульптора Олександра Колдера, а також іспанського графіка Жоана Міро. Схожі арт-принти у свої колекції впровадили і Tibi, Opening Ceremony, Jeremy Scott. А оцифрувати їх наважилися DROMe та Nadya Dzyak. Твори цих дизайнерів нагадують про естетику глітч – і претендують на звання справжніх арт-об'єктів. А якщо ви не готові до сміливих художніх експериментів, варто звернути увагу на ефектні аксесуари з піксельною графікою.

[metaslider id=45434]

 

Надя Дзяк, дизайнер бренду Nadya Dzyak:

dzyak

Принти завжди були невід'ємною частиною ДНК бренду Nadya Dzyak. Вони дозволяють зробити річ унікальною та впізнаваною. Наприклад, натхненням для колекції сезону весна-літо 16 послужили картини сучасної художниці Марія Коршун — «Етно» та «Пазли життя». У них так багато експресії та позитивної енергетики! Марія є однією з моїх улюблених сучасних українських художниць і мені дуже близька за духом її творчість. Також раніше ми співпрацювали з молодим українським художником Антоном Карюком, і зараз я уважно стежу за його творчістю, має дуже цікаві роботи.

[metaslider id=45445]

 

Аня Ван Херл, бельгійська художниця, ілюстратор:

Anja Van Herleи
Мистецтво та мода завжди тісно взаємодіють один з одним. Вони пов'язані з творчими пошуками та однаково впливають один на одного. Іноді деяким модельєрам вдається піднести свої роботи рівня твору високого арту. Мені дуже подобається, коли модний бренд бере мистецтво за основу. У минулому я хотіла бути візажистом чи модельєром, але зрештою стала художницею. Я розробила свій фірмовий стиль у Лос-Анджелесі, і я думаю, що, не знаючи нічого про моду чи макіяж, я не змогла б створювати саме такі роботи. А приклад співпраці художника Такеші Муракамі з модним будинком Louis Vuitton, напевно, увійде в історію моди. Міучча Прада постійно співпрацює з художниками, щоразу обираючи нового. За останні сезони я нарахувала вже 6 колаборацій Prada з художниками з різних країн, у тому числі з мексиканськими монументалістами Дієго Рів'єрою. Я впевнена, що ілюстрація є основою моди. Слова не можуть бути використані для створення чи передачі візуальних ідей. А ось малюнки – ідеальний візуальний інструмент для модного дизайнера.

Юлія Поліщук, засновник art,design&fashion простору XXWHYISM:

Julia Polishchuk
Прикладів колаборацій мистецтва та моди можна навести масу. Останнім часом ідеї поєднати мистецтво з іншими сферами естетики — чи то ілюстрація, мода чи дизайн — стали своєрідним маркером «сучасності», уміння відчувати зміни та тенденції сучасної культури. Саме тому я заснувала простір XXWHYISM — перший у Києві, який не намагається проводити якусь грань, відповідаючи на запитання «Це галерея чи бутик? Це мистецтво чи мода?» Моя місія — надати майданчик для поєднання сучасного мистецтва та моди: як української, так і зарубіжної. Так, у XXWHYISM вперше були представлені оригінальні fashion-ілюстрації Аліни Заманової, яка вже встигла попрацювати з багатьма знаменитостями та модними брендами, включаючи Alexander McQueen. Вперше в Україні ми представили роботи британської фотохудожниці Джесіки Крейг-Мартін, для творчості якої тема моди та (до непристойності показного) гламуру стала ключовою. Для Києва ми стали не лише новим концептом, орієнтованим на найкращі європейські, і зокрема британські зразки, а й беззастережним трендсеттером. Якщо ви уважно придивитеся до культурного процесу і, особливо, до багатьох проектів, представлених останнім часом деякими галереями та невеликими бутіками, то побачите, що всі ці ідеї так чи інакше перегукуються з тим, що почали ми. Все це доводить, що ми зуміли помітити та розвинути саме ті процеси, які виявилися згодом найтрендовішими. Як засновник простору XXWHYISM я з упевненістю можу сказати, що ми задаємо тон. І зараз ми презентуємо таке відгалуження як графічні роботи, де з'єднується друкована тиражна техніка з елементами оригінальної, рукотворної графіки провідних contemporary художників таких як Олег Тістол, Павло Маков, Роман Мінін, та багатьох інших. Всі ці роботи мають обмежений тираж, що посилює їхню художню цінність.

Олена Сіятовська, художник арт-групи «Степ»:

Лена Сіятовська (1)
Мистецтво і мода схожі на те, що ними рухає процес створення. Головне, що їх відрізняє, це те, що мода у будь-якому разі націлена на продаж, а мистецтво – ні. І мені здається, що чим менш «комерційною» стає мода, тим ближча вона до мистецтва.

Статті на тему