UA
RU

У люксовому бутику з келихом ігристого: сім міфів для персонального стиліста 

Редагувати переклад
Ще кілька років тому стиліст для переважної більшості був кимось загадковим та недосяжним.

Покоління наших мам та бабусь, загартоване радянським легкопромом, представляло шопінг зі стилістом як посидіньки в дорогому бутику з келихом ігристого, та ще й з голови до ніг у пір'ї марабу. Сьогодні ця професія стала ближчою та зрозумілішою, проте її все одно окутує багато міфів. Чи правда послуги стилістів коштують, як новенький Aston Martin? Чи варто звертатися до них, якщо ви не збираєтесь з голови до ніг виряджатися в люксові бренді? І чи означатиме ваш похід до стиліста, що ви самі не спроможні підібрати футболку до спідниці? Разом із проектом «Всі. Свої» розвінчуємо найпоширеніші міфи для персонального стиліста.

У люксовому бутіку з келихом ігристого: сім міфів для персонального стиліста -Фото 1

Міф перший. Консультація стиліста — це дуже дорого.

Звісно, ​​це трохи дорожче, ніж урваті дві кофтинки на сейлі. Але чи будете ви носити ці кофтинки? Чи чекатимете іншого розпродажу, щоб знову «зекономити» та накупити відвертого хлама? Питання риторичне. Ми всі грішимо необдуманими покупками та накопичуємо непотрібні нам речі. А стиліст якраз убереже від цих витрат, підібравши речі, що дійсно будуть працювати на вас, враховуючи професію та стиль життя. Загалом це цілком доступна послуга для тих, кому важливий зовнішній вигляд і враження, яке він справляє.

Міф другий. Після консультації зі стилістом мені доведеться повністю змінити гардероб.

За модним назвам «стиліст» криється копітка робота, яка допомагає людям стати впевненішими, навчитися працювати з особливостями своєї зовнішності та врешті-решт прийти до поінформованого споживання в плані промов. Його головне завдання - розібрати ваш гардероб і замінити те, що вам не підходить за розміром, фасоном чи стилем. Відповідно, вам не доведеться винести на смітник усі свої речі.

Читайте також: СПРАВА У ШЛЯПІ: НАЙМОДНІШІ ГОЛОВНІ УБОРИ ЦЬОГО ЛІТА

Міф третій. Стиліст — це тільки для людей із гарною фігурою

Той випадок, коли все наоборот. Людям, які мають нестандартну фігуру, спілкування зі стилістом може принести максимум задоволення. Адже саме стиліст знає «магічні секрети», як сховати недоліки та скоригувати силует. І це не якесь шаманство, а знання: професіонал допоможе визначити тип фігури та кольоротип, розповісти про пропорції та принцип підбору промов, покаже, як маленькі деталі на кшталт ремня чи заправленої блузки можуть змінювати візуальне сприйняття, підбере речі, комплементарні саме до вашої фігури.  

У люксовому бутіку з келихом ігристого: сім міфів для персонального стиліста -Фото 2

Міф четвертий. Якщо я одного разу спробую послугу стиліста, то більше не зможу сама купувати собі речі

Стіліст – це не наркотик. Одна консультація або кілька зустрічей на шопінг можуть закрити більшість ваших потреб: стиліст може зібрати капсульні образи під конкретні події, підкаже, як комбінувати ті чи інші речі, порадити, що придбати на певний сезон. І тоді ви отримаєте своєрідний путівник, яким потім зможете користуватися, вирушаючи на шопінг.

Читайте також: МОДНИЙ УРОК: ВИБИРАЄМО КОМБІНЕЗОН НА ЛІТО

Міф п'ятий. На стиліста можна не вчитися, досить мати гарний смак

Якщо ви хочете досягти успіху та визнання в будь-якій сфері (не тільки стилістиці), потрібно вчитися та вдосконалюватися щодня. Так вважає стилістка Ганна Пономаренко: «Існує поширений міф про те, що стилістом може назватися будь-хто, якщо він чи вона вміє одягати собі та знається на трендах. Так можна працювати до першого клієнта з фігурою та смаками, відмінними від твоїх. 

Адже стилістика — це галузь, що включає знання з колористики, дизайну, психології, економіки, етикету. Звичайно, можна вивчати це все самостійно, але краще користуватися досвідом та рекомендаціями людей, що вже пройшли цей шлях. І шукати цікаві теми для самостійних досліджень. Я вчилася на стиліста на майстер-класах Костянтина Богомолова, але не одразу прийшла до усвідомлення того, що хочу бути професійним стилістом. Зараз я завершую навчання в онлайн-школі Ольги Чистової. Коли я вирішила зробити стилістику своєю професією, відчула брак професійних знань, особливо в галузі просування собі як бренду та монетизації послуг. Шукала школу, яка має ці знання, і засновника, близького мені. Незважаючи на те, що у мене вже був багаж знань із попередніх лекцій, повний курс виявився дуже корисним.

Але одного курсу замало: вчитися потрібно постійно. Тому я відвідую лекції, купую онлайн майстер-класи, читаю блоги та статті відомих стилістів, з якими маю схожі естетичні погляди», — розповідає Ганна. 

У люксовому бутіку з келихом ігристого: сім міфів для персонального стиліста -Фото 3

Міф шостий. Стилісти рекомендують завжди найдорожчі речі

Професіонал задає напрямок, радить фасони, кольори, текстури, силуети та поєднання. Купувати речі ви можете хоч у дизайнерських бутіках, хоч у масмаркеті, хоч на секонд-хенді.

Міф сімий. До стиліста звертаються ті, у кого немає свого смаку

А до хірурга ті, у кого немає свого скальпелю. А до художника ті, у кого немає своїх пензлів. А до будівника ті, у кого немає свого кирпича. Звичайно ж, ні. Це звичайна практика — звертатися до професіонала, коли хочеш отримати якісні послуги в будь-якій сфері.

Якщо ви давно хотіли попрацювати зі стилістом, але вам щось мешкало — є чудова нагода спробувати. У магазинах «Всі. Свої» на Хрещатику, 27 та Lavina Mall з 6 по 12 липня пройде акція «Тиждень зі стилістами». Попередньо зареєструвавшись, власниці картки Visa можуть отримати безкоштовну консультацію стиліста та скидку 15% під час оплати покупок карткою.

Текст: Анастасія Коваленко

Статті на тему