Закрити
UA
Мода

Українська стилістка Євагрія Сергєєва стала кастинг-директором показів Marc Jacobs та Versace у Нью-Йорку

Поділись:
Українські креатори досягають вершин на світовому рівні, і найкрутіші шоу Нью-Йоркського тижня моди не стали виключенням. Топ моделі, стилісти, б’юті майстри, а тепер і кастинг дирекцію успішно роблять наші таланти. Маючи за спиною досвід праці на українському fashion ринку Євагрія Сергєєва не побоялась почати все заново - і вирушити до нових випробувань у провідну столицю моди Нью-Йорк.  Ставши частиною показів MARC JACOBS та VERSACE, вивчивши американську систему зсередини, кастинг-директорка готова поділитися складнощами, що спіткали на шляху, мріями на майбутнє і розповісти чим же відрізняється структура та організація на українських та американських показах.

Як ти потрапила до команди DM Casting та чи були складнощі на початку?

Ніякого еліксиру успіху не приймала, секретів також не тримаю – просто я поставила собі за мету розвиватися і тому працювала у цьому напрямку. Потрапила, як і усі, відправивши резюме. Ну а складнощі, що на початку, що зараз однакові – велика кількість роботи, яка має бути виконана бездоганно. Особливо, коли ти новий не просто у компанії, а в країні, ще і в Нью-Йорку, де розташовані модні гіганти. Тут треба доводити, що ти гідний, вартий, найкращий кожного дня. В Америці люблять і цінять людей з України, що готові працювати безупинно і віддано. Так і працюю.

Трошки про різницю роботи в Україні і в США, які головні відмінності ти виділяєш?

У США все має бути на найвищому рівні – організація бездоганна, кожен процес відточений до деталей та дрібниць. І кожен відповідає за свою зону відповідальності, яка йому відведена і не втручається в шматок іншої людини. У мене була гарна школа Українського тижня моди, де все було також на достойному рівні, але все ж таки настільки злагодженості організації, синхронізації усіх процесів нам не вистачає.

Так організація це дуже важливий аспект, який дозволяє уникати помилок, чи вдається зробити все так, щоб ніяких стресових моментів не траплялось?

Думаю, це нереально в будь-якій сфері. Ми не роботи і помилятися нам властиво, але тут краще цього не робити. Це ще одна суттєва різниця з Україною: пам’ятаю, буває зробиш якийсь невірний крок, видих, дві години і усе вирішено. Тут же усе між собою дуже сильно об’єднано, тому дрібна помилка може призвести до значних втрат. Тому завжди дуже прискіпливо ставлюсь до самої себе, щоб не помилятися ніде.

А щодо конкретної твоєї роботи, відчувається різниця? 

Як кастинг директору мені постійно треба шукати нові обличчя, і не тільки в агенціях Нью-Йорка, але й європейських. Та скрізь, шукати треба (сміється). І складність в тому, що потрібно завжди бути максимально зосередженим та комунікабельним, бо доводиться спілкуватися з багатьма людьми одночасно, щоб затвердити бюджети, перевірити «packages with available models» та мільйон інших процесів у той же момент. В Україні ж модельна система не така розгалужена, майже усі моделі працюють всередині країни. Хоча дуже приємно споглядати, як зараз все більше наших моделей підкорюють світові подіуми. Наші дівчата дуже круті!

Кожен клієнт потребує максимальної залученості у процес, але коли ти працювала з такими марками як MARC JACOBS та VERSACE чи відчувала ти особливий тиск, зверхність чи щось подібне, пов’язане з гучним ім’ям замовника?

Це ще одна важлива якість, якою має володіти кастинг-директор – вміти слухати та відчувати. Кастинг-директор завжди працює в спілці зі стилістом та дизайнером, щоб обговорити завчасно всі побажання, бачення творців, це спрощує роботу на проектом. Тому коли ти виконуєш усю свою роботу на рівні, то і питань до тебе не виникає. Ми усі працюємо для досягнення спільного результату, тому немає сенсу ставитися зверхньо чи щось подібне. Все ж таки це найуспішніші люди індустрії і працювати з ними одне задоволення.

А чи відчуваєш ти якесь особливе ставлення до себе через ситуацію в країні?

Люди в моїй компанії дуже розуміючі і підтримують, бо прекрасно розуміють, що війна це біль і втрати. Але коли ми працюємо, уся політика, емпатія, співчуття вимикаються, один одного хвилює тільки твій професіоналізм і вміння виконувати поставлені задачі. За це мені і подобається робота в США – професійна етика. Усі ми один перед одним «білі аркуші», які працюють, незважаючи на персональні проблеми, про які на роботі не говорять.

Після показів MARC JACOBS та VERSACE є куди мріяти далі?

Звісно! Це ніколи і не була моя межа, бо я люблю стрибати вище і вище. Та і мріяти треба завжди, зараз, наприклад, моєю ціллю є показ Yves Saint Laurent. Усі в моїй команді DM Casting про це знають, а бренд є нашим клієнтом, тому думаю дуже скоро доведеться вигадувати нову мрію.

Читайте також: ФІБІ ФАЙЛО ВІДКРИЛА САЙТ ДЛЯ РЕЄСТРАЦІЇ