UA
RU

Small Talk: Кирило Харитонців, дизайнер KIR KHARTLEY про колекцію до свята Івана Купала

Редагувати переклад
Kir Khartley у колаборації зі стилістом Андрієм Янко розробили лінію вишиванок «Kupala», присвятивши її слов'янському святу Івана Купала, що має глибоку історію з дохристиянським корінням. Про роботу над колекцією та своє ставлення до української традиції дизайнер розповів Marie Claire.
Small Talk: Кирило Харитонців, дизайнер KIR KHARTLEY про колекцію до свята Івана Купала-Фото 1

Фото: instagram/grayscaleic

Як виникла ідея колаборації?

Зараз час, який потребує об'єднання, в такому напруженому стані лише сумісні зусилля допоможуть творити наше майбутнє, ми могли дозволити собі бути поодинці до війни та займатися своїм розвитком, втілювати ідеї незалежно, але нові реалії вносять корективи… Ми віримо що українці неймовірна нація і навіть лиходійство зі сторони росії не зупинити нас у своїх проявах! Ми не можемо не діяти у своїй сфері, інакше її просто не стане. У перші місяці війни вирішили, що зараз просто необхідно популяризувати культурне наслідування, шляхом переосмислення вишиванок на сучасний лад. Сила нації в єдності та пошануванні своєї культурної ідентичності, а вишиванка є сакральним символом що зберігає в собі коди та досвід нації. Поки живе вишиванка, живемо і ми. Ми сконцентрували увагу на створені чотирьох вишиванок-унісекс. Кожна має свій незалежний зміст та закодовані обереги в орнаменті вишивки. На створення цієї лінії у нас пішло півтора місяці, більшість з перших зразків ми вишивали власноруч.

Перш ніж приступити до стилізації, потрібно було вивчити питання кодування українських символів в орнаментації, цікаво що візуально є деяка схожість української орнаментики з африканською та мексиканською.

Чому саме це свято спонукало вас на колаборацію?

Лінію вишиванок «Kupala» ми посвятили слов'янському святу Івана Купала, що має глибоку історію з дохристиянським корінням. Квінтесенцією свята є очищення за допомогою вогню та води — давня форма магічних дій.

Нас спонукала ідея очищення як символ нашої швидкої мирної життя. Це свято ми розглядаємо як можливість звернення до глибинних, стародавніх енергій наших пращурів, що мають потужну силу оберегу.

Kir Khartley 7

Kir Khartley 9

Kir Khartley 11

Kir Khartley 4

Що для вас стало відкриттям під час роботи над колекцією?

Перш ніж приступити до стилізації, потрібно було вивчити питання кодування українських символів в орнаментації, цікаво що візуально є деяка схожість української орнаментики з африканською та мексиканською. Вражає, що на різних континентах є такі схожі композиційні рішення. Але ця схожість лише на перший погляд, бо зміст та значення української символіки є унікальним саме для наших територій. Цікаво що поєднання символів в єдині композиції мали особисте значення залежно від майстрині яка вишивала та того для кого вишивали.

Ви схильні до містифікацій? Чи вірите в них?

Ми віримо в те, що якщо ми чогось не видим то це не означає, що цього немає. Однозначно віримо в енергію людей, але не поспішаємо цю віру систематизувати (усміхається ). Вважаємо, що потрібно триматися своїх релігійних традицій, якщо вони не суперечать реаліям сьогодення. Бо вони формують нашу особливість! Найулюбленіші — це свята Великодня та Івана Купала, які мають багато дохристиянських ритуалів, що заворожують своєю містикою.

Kir Khartley 3

Kir Khartley

Kir Khartley 5

У вас у гардеробі є вишиванки? Як часто ви їх носите?

Зазвичай ми носимо вишиванки на національні та релігійні свята, але, звісно, ​​ми на тому не ограничуємося, тямущо в цій красі хочеться жити як умога більше, зазвичай ми не  чекаємо особливого привіду для того, щоб одягнути вишиванку, радуємо собі та інших і за календарними святами.

У нас у шкірного є по дві вишиванки, але вважаємо що має бути більше, на кожний випадок життя.

Зараз триває війна, який антивоєнний витвір мистецтва ви вважаєте шедевром?

У воєнний час найцінніше — це неймовірна єдність українського народу в опорі. А до витворів мистецтва я б ризикнув віднести ситуаційні «перлі» народного опору, які знаходять відображення у мемах, що гуляють інтернетом та навіть картинах сучасних українських авторів: як дрон, збитий банкою консерваних огірнків; мужні жінки, що йдуть на танки з голими руками; хитрі дідусі, які годують окупантів отруєною бринзою.

Kir Khartley 2

Kir Khartley 6

Фото надане пресслужбою

Фотограф:  Влад Кривохвіст 

Стиль:  Кирило Харітонцев   та Андрій Янко  

Макіяж: Роксолана Бойчук 

модель: Ніка Лікова, Марія Громко, Сергій Танцуй

Читайте також: SUSTAINABILITY TALK: УКРАЇНСЬКИЙ СТАЛІЙ БРЕНД ДЕРЕВ'ЯНИХ ПРИКРАС NUKO

Статті на тему