UA
RU

Українські дизайнери представили колекції у Берліні в межах UFW International Season FW23-24

Десять українських брендів: AISENBERG, 91LAB, OVERALL, FINCH, CHERESHNIVSKA, SHEEZEN, PRZHONSKAYA, VOROZHBYT&ZEMSKOVA, CHUPRINA та GRIE представили минулого тижня колекції на PREMIUM Berlin fashion trade show.

Українські дизайнери представили колекції у Берліні в межах UFW International Season FW23-24-Фото 1

"Простір, у якому були представлені українські бренди-учасники та їхні колекції, вигідно виділявся на фоні усіх брендів, які були присутні на виставці. Ми постійно чули позитивні відгуки щодо своєї локації від міжнародної публіки, для якої ми – new blood. Ми справді виділялися своїм підходом, адже представляли не лише колекції дизайнерів, але й українське мистецтво в цілому ”, – Анастасія Браткова, засновниця та дизайнерка бренду OVERALL.

Нагадаємо, простір, у якому українські дизайнери представили свої колекції на PREMIUM у Берліні, оформив відомий український художник Роман Мінін. Його роботи були представлені на світових виставках у США, Бельгії, Швейцарії, Австрії, Польщі, Франції, Великобританії, Італії та Японії, а також на аукціоні Sotheby’s у Лондоні. В основі простору лежить серія робіт Романа “Optimism”.

Український бренд FINCH був єдиним дизайнерським брендом на виставці, що співпрацює з новітніми технологіями для створення та презентації колекції.  

"Ми дуже пишаємось тим, що наша співпраця з FFFACE.ME та той факт, що команда FINCH продовжує працювати над традиційним та напів-digital одягом в Україні під час війни викликає щире здивування та повагу серед європейської аудиторії, навіть серед представників компаній, що самі пропонують оцифрування, моделювання та digital інтеграції у метавсесвіти в ЄС. Загалом простір з українськими брендами-резидентами Ukrainian Fashion Week був найяскравішим та найцікавішим у павільйоні, це бачили ми самі і про це зазначали гості виставки. Маємо надію, що запити від байєрів та стилістів, які ми отримали, принесуть нам та колегам плідну співпрацю ”, – Катерина Бякова, засновниця та дизайнерка бренду FINCH.

Бренд AISENBERG разом із талановитою українською художницею Юлією Моховиковою представив колаборацію fashion і art світів. Художниця розмалювала речі бренду культурними символами. Особлива увага приділена кольорам: blau flava, azul amarillo, blue yellow — якою б мовою не звучали ці слова, вони завжди будуть викликати єдину асоціацію неба і жита, миру і тепла, жовто-блакитного тандему свободи.  

Капсульна колекція 91LAB, представлена на PREMIUM Berlin, була натхненна творами Марії Примаченко та створена після руйнування російськими військами Іванківського історико-краєзнавчого музею, в якому зберігалися роботи видатної української художниці ХХ століття. Натхненням колекції стали не лише найвідоміші твори Марії як «Звір», «Опудало», а й роботи з родинної колекції, які раніше не експонувалися, аби показати різні грані творчості видатної української наївістки.

Натхненням бренду CHERESHNIVSKA стало місто Львів. В основі принтів колекції – роботи українських скульпторів, які можна знайти у Львові: емоційні та динамічні скульптури Йогана Пінзеля, виразні скульптури Петра Вуйтовича, які є головною прикрасою Львівського оперного театру, а також роботи митців Антона Попеля, Михайла Дзиндри та Теодозія Брижа. Образи колекції відображають комбінацію м’яких анатомічних ліній скульптури, бруківки та заплутаних ліній міста.

Українські дизайнери представили колекції у Берліні в межах UFW International Season FW23-24-Фото 2

У новій капсульній колекції BLACKOUT бренд VOROZHBYT&ZEMSKOVA нагадав про важливість світла під час темряви. Для дизайнерок Олени Ворожбит і Тетяни Земськової яскравими моментами буденності є мистецтво, в якому вони вбачають майбутнє і розвиток країни, саме тому дует черпає натхнення з арт-об’єктів Бенксі, що з’являються на вулицях України, а також чітких ліній архітектурного напряму Баухауз. У новій колекції дизайнерки поєднали характерні риси авангардного німецького напрямку із сучасними елементами модернізму, які символізують світло, яке так потрібно українцям зараз.

Українські дизайнери представили колекції у Берліні в межах UFW International Season FW23-24-Фото 3

Партнером Ukrainian Fashion Week на виставці PREMIUM Berlin виступила агенція SASHKA project (Німеччина).

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДИЗАЙНЕРИ ПРЕДСТАВЛЯТЬ КОЛЕКЦІЇ НА ТИЖНІ МОДІ У КОПЕНГАГЕНІ 

Статті на тему