14 закордонних та один український серіал — серед найкращих цього року.
Щомісяця протягом року ми розповідали про нові серіали, а потім дивилися їх, на деякі писали відгуки, щоб якнайбільше людей дізналося про гідні проекти. Настав час підбити підсумки року і виділити серед безлічі серіалів найкращі: про підлітків, історичні події, нетипові супергерої, лякаюче майбутнє і не тільки.
Читайте також: 6 серіалів, які замінять похід до психолога
Ідея з фільму «День бабака», коли головний герой потрапляє у тимчасову петлю і займається лише тим, що розплутує цю хитромудру загадку, міцно оселилася у кінематографі. Серіал «Матрьошка», який вийшов на початку 2019 року і вже встиг забути, розповідає про дівчину, яка щоразу вмирає і постійно по-новому. Фінал типового та клішованого, на перший погляд, серіалу вас здивує, а головна героїня Надя порадує чорним гумором.
Читайте також: Серіал місяця: чому варто подивитися «Матрьошку» від Netflix
Комедійні драми про підлітків та їхні проблеми — одна з основних тем десятків, якщо не сотень, серіалів. Netflix на цій ниві попереду планети всієї і цього року підкорив «Статевим вихованням». Школярі, кохання, перші поцілунки, перший інтимний досвід, проблеми батьків та дітей, самоідентифікації (як соціальної, так і сексуальної), підліткова небажана вагітність – все це про один із найкращих серіалів 2019 року.
Читайте також: 100 найкращих серіалів XXI століття
Крім стрімінгових сервісів типу Netflix, свої серіали випускає і YouTube. Один із найкращих на популярному відеохостингу — «Уейн». Історія розповідає про підлітка, який завжди ходить з молотком на випадок, якщо зіткнеться з беззаконням, і за законом підлості подібне відбувається нечастіше. Уейн — не супергерой, а звичайний хлопець із загостреним почуттям справедливості, хоч його найскладніше назвати зразковим громадянином.
Один з обговорюваних серіалів року від американського каналу HBO, який зняв відому «Гру престолів», отримав чимало номінацій на кінопремії та самих нагород. У тому числі, “Еммі”.
Найвибагливіші хоч і лаяли серіал за вигадку, художній продукт без цього обійтися не може, а якщо він, окрім цього, ще й нагадує всьому світу про трагедію такого масштабу, то шукати вади зовсім не хочеться.
Читайте також: Чому варто подивитися «Чорнобиль» від HBO
Якщо «Статеве виховання» та «Уейн» показували проблеми підлітків з погляду гумору, український серіал «Перші ластівки» вирішив торкнутися «темної» сторони їхнього життя.
Головні герої стикаються з якимось «другом», який розсилає їм повідомлення сумнівного характеру, які провокують страшні вчинки. Сюжет нагадує гру «Синій кит», яка з’явилася приблизно в той же час, коли Євген Тунік писав сценарій «Перших ластівок» у 2016 році, а також серіали «Еліта» та «13 причин чомусь».
«Перші ластівки» складно назвати ідеальними, але це чи не перший прецедент, коли на українському телебаченні відкрито говорять про теми самогубства серед підлітків, ЛГБТ-спільноті та навіть підлітковій вагітності. Must-see для батьків та дітей.
Черговий серіал про підлітків міг би злитися з масою інших, але якщо в головній ролі Зендая, а один із продюсерів — Дрейк, то пройти повз навряд чи вдасться.
«Ейфорія» показує, може, й не зрозумілу більшості тему залежності – наркотичної, емоційної – але вона настільки яскраво обгорнута, що відірватися після другої серії вже не вдасться. Саундтреки, зйомка (чого тільки варта сцена з кімнатою, що обертається!), Яскраві актори і велика кількість персонажів робить «Ейфорію» продуктом не тільки для аудиторії 14-річних школярів.
Читайте також: Чому варто подивитись серіал «Ейфорія»
Головні герої серіалу — супергерої без приставки «супер» та міні-загін, який має намір помститися їм за все заподіяне людству зло. Хоч і не з першого разу, і навіть не з другого, але в них виходить переконати людей навколо, що загальні улюбленці в обтягуючих трико можуть бути хорошими на екранах, але в реальному житті — не завжди.
Україна цього року в іноземних серіалах згадувалась не лише у «Чорнобилі», а й антиутопічних «Years and Years» виробництва BBC One та HBO. Творці пофантазували про те, як може скластися майбутнє нашої країни та всієї планети, все це гіперболізували і на виході вийшов страшний своєю реальністю, а не навпаки, серіал.
Читайте також: Чому варто подивитися серіал «Роки» — найкращий у 2019
Мультиплікаційне шаленство від Девіда Фінчера та творця «Дедпула» Тіма Міллера дуже віддалено нагадує «Чорне дзеркало». Кожна з 18 серій розповідає різні історії і містить якийсь філософський підтекст, який не так просто прочитати «між рядків». Дивно, яскраво і шалено — слова, які ідеально описують серіал «Любов, смерть та роботи».
Серіал, назва якого недвозначно натякає, що рано чи пізно у серіалі відбудеться вбивство, розповідає про подружні зради та жінок, які з ними стикаються. Головні героїні хоч і живуть у різних епохах, переживають ту саму долю і намагаються знайти вирішення сімейних проблем. Виходить не у всіх.
Читайте також: Найкращі фільми та серіали про моду
Все, що ґрунтується на реальних подіях, викликає велику хвилю інтересу і серіал «Коли вони нас побачать» не став винятком.
1989 року дівчина заявила про згвалтування і провела кілька днів у комі, а винними оголосили п’ятьох темношкірих хлопців. Лише через кілька років їх перебування у в’язниці перебуває небайдужа адвокат, яка має намір будь-що припинити несправедливість.
Один з найбільш недооцінених серіалів року не пройшов повз фанатів антивоєнного роману, за яким знято, але широка аудиторія все ж таки могла його пропустити.
Продюсером проекту, режисером та виконавцем однієї з головних ролей став Джордж Клуні. Актор спробував повторити успіх першої екранізації 1970 року. Спробу можна назвати цілком вдалою: премія «Еммі» хоч і пройшла повз серіал, забрати заслужені нагороди Клуні разом із Грантом Хесловом, другим режисером, зможе на «Золотий глобус».
Читайте також: Хто ви із серіалу «Друзі», ґрунтуючись на вашому знаку зодіаку?
Райан Мерфі – визнаний майстер своєї справи і все, до чого він прикладає руку, виходить чудовим. Серіал “Політик” не став винятком.
За сюжетом активний підліток із багатої сім’ї мріє стати президентом США, але спочатку вирішує спробувати себе у ролі глави студентської спільноти. З першого погляду все виглядає по-дитячому і несерйозно, але навіть шкільні інтриги Мерфі показує з властивим собі абсурдом.
Ще один серіал про нетипових супергероїв показує їх не всесильними, а вразливими та скривдженими в дитинстві людьми, які також, як і ми, не можуть розібратися у своїх сімейних драмах та забути все погане.
“Академія Амбрелла” заснована на однойменному коміксі колишнього соліста групи “My Chemical Romance”, тому фірмова нота божевілля присутня і на екрані.
Серіал, що віддає флером «На всі тяжкі», точно заслуговує на увагу. За сюжетом юний злодій Джеймс бере в обіг нову жертву – немолодого пастора Байрона Брауна та його дружину Ліліан. По наведенню їхнього сина він дізнається, що у них є безліч грошей, тому вирішує заволодіти ними і втирається в довіру до подружжя. Але пастор із дружиною — не наймирніші та добропорядніші громадяни, які заробляють на обмані своєї пастви.