UA
RU

114 показів в 11 областях України та столиці: як пройшов восьмий вікенд національного туру «Кіно заради перемоги»

Редагувати переклад

З 19 до 25 вересня у межах Національного туру «Кіно заради Перемоги!» відбулося 114 кінопоказів у 11 областях України та місті Києві: Житомирській, Рівненській, Харківській, Закарпатській, Чернівецькій, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Черкаській, Київській та Вінницькій. 

А всього за період туру з 6 серпня до 25 вересня відбулося 309 кінопоказів у 13 областях України та місті Київ. 

114 показів у 11 областях України та столиці: як пройшов восьмий вікенд національного туру «Кіно заради победи»-Фото 1

З 22 вересня до Туру приєдналася мережа кінотеатрів «Київкінофільм» (7 кінотеатрів). Один із перших показів у мережі відбувся у київському кінотеатрі «Ліра», на якому команда стрічки презентувала місцевій громаді своє нове кіно “Вітер зі Сходу”. Серед групи творців були Ада Роговцева, режисерка-постановниця Катерина Степанкова, продюсер Богдан Жданов, актер Олександр Кришталь, сценаристка Віолета Кіртока, художник-реквізитор Сложинський Ярослав, військовий консультант Богдан Максименко та режиссер монтажу Михайло Кравченко. 

У межах Туру на Київщині 25 вересня знову відбувся допрем'єрний показ, як особливий знак уваження від вітчизняних кінематографістів до українських військових, які стали першими глядачами, котрі побачили новий український фільм Володимира Харченка-Куликовського "Обмін". Це військова драма про історію двох сімей, стосунки батьків та дітей на тлі російського вторгнення в Україну.

Читайте також: Евакуйовані театри Маріуполя та Харкова дали вистави на фестивалі у Кропивницькому

Після ексклюзивного перегляду стрічки гвардійці поспілкуватимуться зі знімальною групою та поділилися своїми враженнями. Серед гостей події були присутні продюсер фільму Євген Дяченко та оператор-постановник Сергій Борденюк, які презентували глядачам своє кіно. 

Так прокоментував перегляд фільму один із солдатів:

Подібна презентація кінострічок — це не тільки гарна нагода для культурного збагачення военнослужбовців нашої країни, а й можливість посилити свій патріотизм та бойовий дух. Адже в реаліях війни ми розуміємо, що враг, якого ми побачили на екрані, та враг, проти якого ми зараз боронимо нашу державу, ідентичні за своєю підступністю. Тому в авторів стрічки дуже добре вийшло передати атмосферу та настрій війни.

У Командуванні бригади висловили слова вдячності кінодіячам за культурне збагачення та зміцнення мотивації особового складу Нацгвардії.

Статті на тему