Для натхнення та естетичного задоволення пропонуємо заповнити свою стрічку абсолютно новими ідеями для дизайну інтер’єру.
За дизайнерами інтер’єрів завжди приємно спостерігати: їхні акаунти завжди яскраві, з безліччю цікавих ідей для створення затишку та стилю у власній квартирі. Але ці п’ять дизайнерів-початківців відрізняються своєю креативністю при створенні меблів та іншої фурнітури. Не будемо довго про них писати, краще побачити їхні творіння на власні очі.
Коли Маттео Сібік був підлітком і хотів стати священиком, його батьки замість того, щоб відправити його до Ватикану, влаштували на літнє стажування до дядька Альдо — знаменитого міланського дизайнера. Як виявилось, для Матео це був життєво важливий досвід. Сибік славиться тим, що створює предмети інтер’єру в зооморфних та антропоморфних формах – наприклад, керамічні фігурки віслюків у костюмах. Але його головна мета – повернути тепло та емоції в інтер’єри.
Дві дівчини Кеті Толорайя та Ната Джанберідзе, які працювали у тбіліській студії Rooms, взялися за цікавий проект: створення інтер’єру для першого в Грузії локального готелю Design Hotels. У 2012 році власник готелю запитав, чи може він назвати меблі та фурнітуру, яку дівчата використовували для дизайну, ім’ям їхньої компанії (тобто ROOMS). Кеті та Наті ця ідея сподобалася, і вони вирішили відкрити свій бізнес. Тепер їхні вироби здобули світову популярність.
У своїх роботах дизайнери вкладають власну естетику упереміш із європейськими тенденціями. Останнім часом вони почали включати автентичні елементи своєї батьківщини. ROOMS створили лавки та шафки під телевізор, надихаючись радянськими автобусними зупинками. А при створенні фірмових масивних, грубо виточених столів і стільців їм довелося вивчити багатовікову традицію виготовлення дерев’яних меблів, родом з гірського грузинського регіону Сванеті.
Читайте також: Як правильно організувати простір у всій квартирі і забути про безлад
У ранніх творах корейського дизайнера меблів простежується педантизм та перфекціонізм молодого архітектора, який намагається використати високотехнологічні будівельні інструменти для виготовлення меблів. Зараз його роботи відрізняються від дебютних своєю грубістю, неохайністю і пористістю.
Проте 39-річний Кім провів три роки, вивчаючи матеріал, з яким він працював для створення своєї нової колекції. Протягом трьох поколінь його сім’я володіла та керувала фабрикою з виробництва гнучкої піни, що зазвичай використовується для таких речей, як постільні приналежності та штучна шкіра. Саме тому Кіму вдалося створити справжній шедевр інтер’єру із цього примітивного матеріалу.
Цього року на виставці Salone del Mobile в Мілані Ельс Вольдек і Георгі Манасії з Odd Matter представлять свою другу колекцію, яка була створена на основі покриттів, що кричать. У них в арсеналі є лава з монтажної піни, журнальні столики та тумби під телевізор, покриті або райдужним автомобільним лаком, або малюнком у вигляді штучного мармуру, розфарбованим вручну.
Проекти дизайнерського дуету з Роттердама надихнуті матеріалами довкола. Наприклад, у 2016 році, відвідавши поселення у Франції та побачивши старі будівлі, вкриті штукатуркою, змішаною з кінським волоссям, вони створили серію меблів Mass, виготовлену шляхом дроблення пробки та змішування її з кольоровою штукатуркою.
Читайте також: ПРАВИЛА ДИЗАЙНУ ІНТЕР’ЄРА, ЯКИМИ КЕРІВНИЦЮЮТЬСЯ ФРАНЦУЗИ
Із 2012 року італійський дизайнер меблів Дуччіо Марія Гамбі працює виключно з одним матеріалом: бетоном. У своїй майстерні, яку він нещодавно перевіз з Парижа до Флоренції, дизайнер винайшов особливу тактику роботи з цим матеріалом: він заливає його в тканину, щоб пом’якшити, потім поміщає в спеціальні куби, щоб бетон виглядав гладко, а потім з’єднує його зі смолою та цегляною. Крихітка для створення ефекту мармуру. Такий простий матеріал набуває зовсім іншого вигляду в руках майстра.