UA
RU

6 ознак, що співбесіда пройшла гірше, ніж вам здається

Редагувати переклад
Навіть якщо співбесіда була вдалою, не варто одразу погоджуватися на роботу. Проаналізуйте те, як пройшла зустріч та зробіть висновки. Може, не все було так гладко?

6 ознак, що співбесіда пройшла гірше, ніж вам здається.

Пошук нової роботи – енерговитратний період, але співбесіда – етап не менш складний. Все починається з питань самому собі «що вдягнути», «як сподобатися роботодавцю» та «яких помилок не допускати», а закінчується сумнівами: «чи варто погоджуватися на пропозицію про роботу чи ні?» Розповідаємо про тривожні ознаки, що співбесіда не пройшла ідеально і вам варто двічі подумати, перш ніж підписувати договір. 

Читайте також: 5 помилок, які не варто робити на співбесіді

 

Тиск із боку роботодавця

Деякі роботодавці люблять випробовувати кандидатів на міцність і свідомо створюють стресові ситуації. Когось просять вирішити логічне завдання, на когось кричать із метою подивитися на реакцію, а бувають ще й такі ситуації, коли попередні досягнення кандидата знецінюють. Робиться це з метою запропонувати зарплату нижче або змусити погодитись на запропоновані умови. Сумнівна практика не робить честі такому роботодавцю, а вас має насторожити.  

6 ознак, що співбесіда пройшла гірше, ніж вам здається.

Занадто особисті питання

Комусь може здатися, що питання щодо планів на найближчі роки щодо сім'ї та дітей цілком адекватні, але це не так. Звичайно, цікавитися вашими захопленнями та хобі ніхто не забороняє, це допоможе роботодавцю краще дізнатися про майбутнього співробітника. Але відповідати на питання про орієнтацію, релігійні погляди чи наміри створити сім'ю ви можете відмовитись. Якщо тиск дуже сильний, це червоний прапор про некомпетентність роботодавця. Подібні питання кажуть, що всередині компанії практикується дискримінація та утиск. Навіть якщо ви зможете викрутитися на співбесіді і уникнути незручних питань, подальша доля на цій роботі може бути не такою райдужною. 

Читайте також: У чому ходити на роботу влітку: 10 стильних ідей

Велика кількість етапів співбесіди

Багато компаній практикують співбесіду у кілька етапів. Спочатку з вами можуть поговорити по телефону або Skipe. Це роблять, щоб відсіяти багатьох кандидатів, які не можуть у заздалегідь призначений час знайти тихе місце для розмови або стикаються з технічними складнощами, не подбавши про це до співбесіди. Далі вас можуть запросити до офісу на особисту розмову. Після цього, якщо ваша кандидатура підходить, ви зможете відразу розпочати випробувальний рядок. Все залежить від компанії і того, як вони зазвичай проводять співбесіди, але якщо етапів занадто багато, вас просять спілкуватися з керівниками різних відділів і не кажуть виразних висновків, варто задуматися про необхідність працювати в такій організації. 

6 ознак, що співбесіда пройшла гірше, ніж вам здається.

Довгий випробувальний термін

Українське законодавство свідчить, що випробувальний термін не може бути більшим за три місяці, а для представників робітничих професій — не більше місяця. Якщо роботодавець перевищує норму, мотивуючи це потребою подивитися на вас у справі, сміливо показуйте йому закон. Але є важливе уточнення: у цей період працівника можуть звільнити через порушення чи неналежне виконання прямих обов'язків. Незалежно від того, влаштовуєтеся ви на роботу зараз або десь працюєте, не зайвим буде ретельно ознайомитися із законодавством. Можливо, ваші права порушують, а ви навіть про це не знаєте.  

Читайте також: 5 питань, які варто поставити на співбесіді

Все дуже просто

Складно критично оцінювати привітного роботодавця, який не ставить надто особисті питання та не відчуває вас на міцність. Але будь-які крайнощі повинні насторожити вас. Якщо інтерв'юер просто вас заспокоював і був люб'язний, але при цьому поводився професійно і ставив важливі питання щодо роботи, то райдужні перспективи. Але якщо мила поведінка була запудрюванням, а конкретики та відповіді на свої запитання ви не почули, у процесі можна буде натрапити на підводне каміння. Перед співбесідою перевіряйте репутацію компанії та не йдіть до сумнівних організацій. Ще під час прочитання вакансії можна обчислити тих, хто пише набір привабливих слів з перспективами «працювати в центрі біля метро», «отримувати»

6 ознак, що співбесіда пройшла гірше, ніж вам здається.

Робота у вихідні та заохочення переробки

Ще одна причина відмовитись від запропонованої роботи — акцентування на роботі у вихідні чи переробка. Коли за це платять додаткові гроші, то погоджуватися чи ні — вирішувати вам, але якщо начальство слідкує за тим, щоби співробітники затримувалися в офісі до ночі і переробляли, нічого хорошого чекати не варто. Навряд чи про таке попереджатимуть на співбесіді, але не зайвим буде почитати про компанію відгуки колишніх чи нинішніх співробітників. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему