UA
RU

5 помилок, які не варто робити на співбесіді

Редагувати переклад
Що не варто робити, щоби отримати роботу мрії. 

5 помилок, які не варто робити на співбесіді-Фото 1

Безсонна ніч, довгі репетиції, підбір вбрання і ви сидите на співбесіді. Долоньки пітніють, коліна трясуться, а в голові пролітають думки про те, що, найімовірніше, посаду ви не отримаєте. Відкиньте песимізм убік, правильно налаштуйтеся та йдіть у бій озброєним.

Сьогодні ми розповімо, яких помилок не варто припускатися на співбесіді, щоб отримати роботу мрії. 

Читайте також: Як одягтися на співбесіду, щоб отримати роботу мрії

 

брехати

Найгірший початок співбесіди — брехня. Якщо в резюме ми іноді можемо промовчати про негативні якості і розповісти тільки про позитивні, то при особистій розмові брехати не варто. Не ухиляйтесь від питання, не перебільшуйте свої досягнення на колишній роботі і не приписуйте чужі заслуги. Повірте, не так вже й складно навести довідки про вас ще до співбесіди — варто зробити один дзвінок, написати електронний лист або просто зайти в соцмережі. 

Грубити персоналу

Як тільки ви заходите в офіс, налаштуйтеся на те, що кожне слово може зіграти проти вас. Дівчині на рецепції грубити не варто, адже вона може розповісти про це начальнику, а той двічі подумає, перш ніж взяти вас на роботу. Цілком можливо, що на рецепції у знаменний день співбесіди стоятиме ваш майбутній колега, який замінив на п'ять хвилин ту саму дівчину. 

Не дивитись у вічі

Хвилювання - ваш гірший ворог на співбесіді і якщо у вас потіють руки, а очі дивляться кудись у підлогу або зону плечей вашого потенційного роботодавця, можете відразу ж поставити собі величезний мінус. Не забувайте, що зоровий контакт важливий не лише у приватній, а й діловій розмові. 

Відволікатися

Не варто дивитися у вікно при розмові з роботодавцем (навіть якщо там казково гарний вигляд), рахувати кількість катишків на светрі або гірше — дивитися в телефон. Не відволікайтеся від свого головного завдання, повідомлення від подруги зачекають. 

Не ставити запитання

Після традиційних питань на кшталт «чому пішли з попередньої роботи» і «навіщо вам саме наша компанія» настає незручна пауза. У цей момент роботодавець чекає на запитання від вас. Запитайте про все, що цікавить: страховку, соціальний пакет, відпустку, лікарняне та кар'єрне зростання. Якщо у вас немає запитань, дуже дивно, що ви взагалі прийшли на співбесіду. 

Не мати чітких уявлень про зарплату

Одне з найбільш педантичних питань стосується оплати праці. Його задають усі роботодавці і здебільшого роблять це для того, щоб зрозуміти, на яку суму кандидат оцінює свою працю. Не називайте занадто низьку зарплату, але й перегинати ціпок із цифрами не варто. Оптимальним буде назвати зарплату трохи вище за ту, яка була на попередньому місці роботи. Ну а якщо ви освоюєте нову сферу і не маєте достатніх навичок, то оплата, відповідно, буде нижчою. 

А як проходили ваші співбесіди?

Статті на тему