UA
  RU

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою

  Редагувати переклад
  Надихаючі дівчата з романів, які доводять, що слабка стать набагато сильніша, ніж здається. 
  
  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  У світовій літературі тема здатності жінки піднятися над своїм “стереотипним” призначенням широко розкрита. Ми читали романи про дівчат, які билися в битвах на рівні з чоловіками, а не просто чекали в тилу. Нам з дитинства знайомі історії про давньогрецьких богинь, які практично в кожному аспекті були набагато мудрішими за своїх чоловіків і наставників.  


  Ми закохані у сильних жінок, які власноруч вибудовували імперії, керували виробництвами, перемагали своїх демонів, і врешті-решт ставали покращеними версіями самих себе. Історії про владні дами підживлюють наші сили та прагнення розвиватися. Шлях до себе дуже тернистий, але якщо у вас є ідеалізоване натхнення, то дістатися фінішу набагато простіше.  

  11 серпня весь світ і, зокрема, шанувальники поттеріани відзначають 39-й день народження Джіні Візлі. Ця рудоволоса красуня пояснила маленьким дівчаткам, у чому справжнє призначення жінки. Згадуємо ще 6 найвпливовіших літературних героїнь, з яких можна брати приклад. 


  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  Джіні Візлі 

  Ті, хто не читали серію романів про юного чарівника британської письменниці Джоан Роулінг, а просто дивилися кіноверсію, навіть не підозрюють, що окрім Герміони. Гранування була ще одна дівчина, чиїй силі духу та невгамовним здібностям дуелянтки можна позаздрити. Молодша з роду Візлі та майбутня дружина Гаррі Поттера анітрохи не поступається магглонародженої чарівниці, а багато в чому навіть перевершує її. Чудова спортсменка, вірна подруга, дівчина, яка вміє користуватися жіночими чарами, а ще дуже талановита і розумна чарівниця — легендарному, але трохи незграбному Гаррі неймовірно пощастило з дружиною. 

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.


  Батшеба Евердін 

  Найвідомішим романом англійського письменника Томаса Харді є книга “Тес із роду Д'Ербервілей”, але мало хто знає, що прозаїк писав не лише про принижених та ображених жінок. Головна героїня його іншого твору Батшеба Евердін - Справжнє джерело натхнення для сучасних бізнес-леді. Вона не зациклюється на чуттєвому боці своєї особистості, а насамперед розвиває персональні таланти. Управляти фермою і крутити голову відразу трьом чоловікам за часів вікторіанської Англії — Батшеба з роману “Вдалині від збожеволілого натовпу” вміє все й навіть більше. 

  Читай також: Забава година: 5 фільмів, які допоможуть зняти напругу

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.  Скарлет О'Хара 

  Багато в чому суперечлива і не завжди відноситься до позитивних персонажів, як будь-яка сильна жінка. Образ Скарлетт О'Харі і досі зустрічається з неоднозначною критикою. Багато хто засуджує південну красуню за нахрапистість, переважання марнославства над мізантропією, а також за те, як спритно вона вміла маніпулювати. Не просто вижити за часів Громадянської війни, а заново відбудувати величезне господарство і стати господаркою свого життя ще складніше. Хто б що не говорив, а Скарлет — знаковий персонаж світової літератури, і особливо в контексті жінок, які знають собі ціну. 

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.
  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.


  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  Кітніс Евердін 

  Ще одна Евердін, але вже та, що підкорила нас своїм холодним розумом та гарячим серцем. Неможлива комбінація, але в постапокаліптичному світі можливо абсолютно все. Проста, бідна дівчинка стає національною героїнею та скидає узурпатора. Вона – символ покоління повстанців, а також справедлива та розумна жінка. Героїня трилогії “Голодні ігри” набагато глибша за свою екранну версію — до прочитання обов'язково.  

  Читай також: Джазова співачка Лаура Марті: «Живий концерт та спілкування з публікою — це як повітря»


  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  Олена Стахова  

  Існує певний стереотип про те, що тургенівська дівчина — ніжниця, мрійниця, чиста душа, яка чекає на свого ідеального героя. Вона любить проводити дні безперервно в тіні дубів за читанням і в мріях про те, коли ж у її житті з'явиться гідна людина, яка врятує її від зневіри. Насправді саме жіночі персонажі у романах Тургенєва є відображенням сили, стійкості та справедливості. Олена Стахова з “Напередодні” — класичний приклад дівчини, яка знає, чого хоче, і намагається досягти мети чого б їй це не вартувало.  

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  Блер Волдорф 

  Так, крім легендарного поп-серіалу, існує ще однойменна серія романів американської письменниці. Сіселі фон Зігесар. Улюблені персонажі з телефільму, але розглянуті трохи під іншим кутом. Тиск сучасного суспільства, проблеми самооцінки, із якими зіштовхуються підлітки, і навіть цінність себе як особистості. Книжкова Блер Волдорф не крутить романів з Чаком Бассом, зате активно просуває себе як дівчину, якій підвладна будь-яка висота.  

  6 сильних літературних героїнь, які навчать, як бути собою.

  Тіллі Даннедж 

  Середина ХХ століття, забута австралійська глибинка, сильна героїня, яка повертається додому під тінню старовинних секретів та трагічних скандалів. Найстильніший фільм останніх років - "Помста від кутюр" - гарний своїм естетичним натхненням, але першоджерело завжди цінніше. Тіллі Даннедж — талановита швачка, яка не прогинається під громадською думкою і твердо наполягає на своєму. Якщо ви збилися зі шляху і не розумієте, як жити в дисгармонії з собою та оточуючими, рекомендуємо прочитати роман Розалі Хем — або хоча б переглянути геніальну картину 

  Багато в чому характер і образ людини складається на основі тих героїв і персонажів, з якими вона була знайома з дитинства. Але шлях побудови особи набагато складніший — він може тривати чи не все життя. Саме тому так важливо, щоб протягом усього розвитку вас супроводжували героїні, що надихають, — сильні, гідні й унікальні. У дівчат з нашої добірки можна навчитися не тільки тому, як справлятися з усім без допомоги чоловіків, але і як знаходити супутників життя, які підтримуватимуть, а не збиватимуть з правильного шляху. Сильна жінка не прирівнюється до самотньої. Справжня дівчина знає, в чому її могутність, і транслює її тоді, коли їй це вигідно. Амбіції, владність, марнославство — кожна з мотиваційних героїнь має свої недоліки. Важливо не зациклюватися на тому, як стати ідеальною, а усвідомити всю свою значимість унікальності. 

  Статті на тему