UA
RU

Коло традиції: Чи можна носити старий автентичний одяг?

Редагувати переклад
Креативні індустрії, що працюють із артефактами та традиціями народної культури, - тема нашого спецпроекту «Коло традиції», СРєРёР№ РјРё Р · Р ° РїРѕС ‡ Р ° ткСРІР ° Р »Рё СЃРїС – Р» СЊРЅРѕ Р · РѕРЅР »Р ° Р№РЅ-РєСѓСЂСЅР »Р ° Р№РЅ-курѽлР° Р№РЅ-РєСѓСЂСЅРѕ РЂРЂСЅРѕР °РЂСЃЅР °СРЂСЅРѕ СЃРІРѕСЋ РЈРєСЂР ° С-РЅСѓВ ".

коло традицій 2

Чи можна носити старий автентичний одяг, що залишився у спадок від бабці чи діда, чи краще замовити репліку старої бабиної сорочки у майстрів/інь? Якщо ви купили на базарі гарну столітню сорочку, керсетку, плахту, можна їх перешивати та інтегрувати в новий одяг чи купити для неї манекен і поставити як прикрасу? А може, зробити реконструкцію ансамблю, що понравився?

Оленка Дідік

Своїми думками щодо цього поділилася Оленка Дідік, майстриня, дизайнерка та стилістка, засновниця @Творча майстерня Оленки Дідік.

Біла сорочка традиційного крою - наш етномастхев.

Якщо говорити про один предмет традиційного строю, то я вибираю білу сорочку традиційного крою без вишивки. Ми називаємо її етномастхів. Загалом біла сорочка — це базова річ у будь-якому гардеробі. Якщо ж людина любитиме етностиль, то така сорочка — це сучасна стилізована основа, до якої можна додавати інші елементи. Залежно від речей, з якими поєднувати цю сорочку (сучасними чи етнічними), образ набуватиме різних відтінків і варіантів. Наприклад, якщо її одягнути із джинсами чи широкими штанами, то образ буде більш сучасним. А якщо ж білу сорочку поєднати із рясною спідницею та бусами, то це наоборот додасть колоритності. З такою сорочкою можна не боятися перенасичення образу і з нею легше створювати образи.

коло традицій 6

Чому я це роблю

 Майстерня — це не право одного дня чи миттєвої ідеї. Все почалося з того, що я шила традиційне і стилізоване вбрання для себе. Репліки автентичного одягу потрібні були для виступів із фольклорним колективом, а стилізовані — для повсякденного та святкового вжитку. Фольклор та етнографія спочатку були моїми глибокими захопленнями, далі стали стилем життя і основною роботою. Спершу почали замовляти друзі та знайомі, а потім зверталися люди за порадою друзів. Лише за кілька років з'явилися окремі сторінки Майстерні. Зараз замовляють різні люди: фольклористи або причетні до цього кола, художники, які люблять яскраву індивідуальність і хочуть відразу весь запропонований одяг, це також і серйозні діячі з бізнес-сфери, яким імпонують окремі речі. Часом хтось замовляє одну річ, а згодом змінює під неї майже весь гардероб.

 Визначити цей бренд як нішевий чи артизанальний складно, наразі є два напрямки роботи: відшиття ексклюзивних реплік автентичних зразків та створення стилізованого сучасного етно. Майстерня розвивається зі шкірним новим замовленням і зі шкірним клієнтом, адже у нас індивідуальний підхід до шкірного. Звісно, ​​ми робимо повтори деяких промов, але все одно орієнтуємось на бажання клієнта щодо кольору, відтінку, фактури тканини, а також враховуємо особливості фігури, постави, роду зайнятості. Хтось одразу знає, що хоче, а з кимось треба певну годину поспілкуватися, розповісти особливості запропонованих тканин, догляду за ними. Хтось хоче відшити точну копію прабабусиної сорочки, а хтось хоче стилізовану запаску чи поясний карман. Нам цікаві обидва напрямки творчості, які ґрунтуються на дослідженнях давнини та адаптації традиційного до модних трендів.

коло традицій

коло традицій 5

Ми також постійно акцентуємо увагу на тому, що важливо не переробляти давні автентичні речі чи зношувати їх, а набагато краще і приємніше мати для себе нові речі, пошиті за вашими розмірами та вподобаннями. Нехай давні речі слугують нам поглядом і натхненням, а не новою торбиною, пошитою з рушника чи рукавів сорочки. Краще позбавте їх музеям, приватним колекціям чи зберігайте у батьківщині для майбутніх поколінь. Сучасні люди інші, ніж ті, які жили до нас і ми не можемо повторити їхню життя, але ми можемо пронести крізь годину і простір нашу національну идентичність.

Фото надані прес-службою «Коло традицій»

Читайте також: РРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРРр

Статті на тему