UA
RU

Оголошено ім'я переможця премії Future Generation Art Prize 2021

Редагувати переклад
Азіз Хазара (Афганістан) ставши победителем Премія Future Generation Art Prize 2021, першої міжнародної премії для художників віком до 35 років, започаткованої Фондом Віктора Пінчука у 2009 році. Міжнародне журі оголосило володаря головної премії під час онлайн-церемонії нагородження 8 грудня. Азіз Хазара отримує премію в розмірі $100 000, з них $60 000 як грошове винагороду та $40 000 – на створення нових робіт як інвестицію у його художню практику.

переможець FGAP 7

Спеціальні премії на загальну суму $20 000 отримали: Агата Інгарден (Польща), Мирі Лі (Південна Корея) таПедро Невес Маркес (Португалія)

Переможці Премії були обрані міжнародним журі, до складу якого увійшли: Лорен Корнелл, директорка освітньої програми Центру кураторських досліджень Бард-коледжу; Якопо Крівеллі Вісконті, куратор 34-ї Бієнале у Сан-Паулу; Ельвіра Дьянгані Осе, директорка Музею сучасного мистецтва у Барселоні; Бйорн Гельдхоф, артдиректор PinchukArtCentre; Шилпа Гупта, художниця; Ральф Ругофф, директор Галереї Хейворд та артдиректор 58-ї Венеційської бієнале; Юджін Тан, директор Національної галереї Сінгапуру та Сінгапурського художнього музею.

Звертаючись до молодих художниць та художників, Віктор Пінчук, засновник PinchukArtCentre та Премії Future Generation Art Prize, сказавши: “Я радію та пишаюся тим, що ми зібралися разом цього вечора. Це було нелегко в таку непросту і божевільну годину. Вітаю всіх. Ви знаєте, що ідея створення Премії Future Generation Art Prize прийшла до мене у 2008 році, в розпал світової фінансової кризи. Можливо, вам – молодим художникам – буде корисно дізнатися і усвідомити, що криза – це фантастичний джерело натхнення. Ніхто не в змозі розповісти нам про цей світ краще, ніж чудові, особливо молоді, митці. Ви можете сказати про майбутнє цього світу набагато краще, ніж це можуть зробити політики. Я вірю в те, що сучасне мистецтво – одна з найреволюційніших сил у світі. Ось чому я думаю, що ваша роль така важлива. Ідея народжується у вашій підсвідомості, та через об'єкт, який ви створюєте, ваші ідеї, ваші почуття можуть проникнути до підсвідомості ваших глядачів, відвідувачів. І таким чином ви можете здійснити вплив і допомогти нам змінити цей світ. Ми зможемо вижити, тільки якщо змінимо цей божевільний світ із дуже небезпечним та непередбачуваним майбутнім”.

переможець FGAP 3

переможець FGAP 8

переможець FGAP 2

Журі одноголосно присудило головну премію Future Generation Art Prize 2021 Азізу Хазарі. Коментуючи його перемогу, журі зауважило: “Виняткова й складна багатоканальна інсталяція «Дугове видлуння» представляє ефемерний та переконливий пам'ятник сучасності. У 5-канальній відеороботі показано 5 хлопчиків, по одному на кожному екрані, зображених на тлі гірського ландшафту Кабула, які намагаються чинити опір вітру та дмуть у яскраву пластикову іграшкову сурму – жест пам'яті та скорботи, а також негайний заклик бути насторожі. В оригінальній композиції звуки сурми змагаються з вітром і шумом дронів неподалік, вони щоразу то стихають, то прориваються зовні, то звучать в унісон, то розсипаються дисонансами. У простій сцені зібрано багато парадоксів: грайливість детства, безмежність горя, завоювання землі та території та непевність майбутнього. У певному сенсі ця робота визначає не лише орієнтовану на майбутнє тенденцію в мистецтві, але й занепокоєння долею наступних поколінь, яке поділяють багато художників, що беруть участь у Future Generation Prize цього року. Звертаючись до кіно, перформансу та звуку, «Дугове відлуння» є вражаючим монументом стійкості та надії в проєкції місцевості, яка протягом багатьох поколінь залишалася під тиском різних неудалих правлінь. Водночас ця робота показує, як художники продовжують вигадувати складні незалежні способи існування навіть на тлі конфліктів, які видаються безкінечними.".

переможець FGAP 4

Нагороджуючи Агату Інгарден спеціальною премією, журі прокоментувало: “За визнанням журі, винахідлива робота Агаті Інгарден є амбітним проектом, що досліджує суперечності між прагненням до свободи та суворими рамками та контролем, притаманним повсякденному життю. Вона готова ризикувати і здатна досліджувати нові засоби вираження, додаючи до них власні органічні властивості. Завдяки цьому її робота стає складною мережею скульптурних матеріалів, просторових інтервенцій, звуку та перформативних фільмів. Її робота зазихає на архітектуру простору артцентру та трансформує її, виходячи за традиційні межі художнього твору, змінюючи стіни та стелі та переносячи вікна ззовні всередину. Відбувається перетікання з цифрового в реальне, а потім назад, утворюючи кругообіг – у результаті виходить багатошарова інсталяція, яка пропонує уявити й заново відкрити наше власне ставлення до тіла, бажань і просторів, у яких ми живемо та працюємо”.

переможець FGAP 6

Коментуючи вручення Мирі Лі спеціальної премії, журі зазначило: “Журі віддає належне кропіткій та вдумливій роботі скульпторки Міре Лі (Південна Корея), відомій використанням біомеханічних мас, створених з бетону, силікону та сталі. Мовами принесені з альтернативного світу або науково-фантастичного оповідання, вони водночас устрашують і зачаровують. Для своєї нової масштабної інсталяції «Дом Арлекінів, 2020», створеної на замовлення PinchukArtCentre, Лі побудувала складну регенеративну структуру, що складається з «опалубки» – типового матеріалу для моделювання фасадів будівель: форми видаляються після висихання, а потім використовуються знову і знову. Проходячи через створінь Лі простір, глядачі відчуваються окуненими в кругобігу життя організму, який переживає послідовні періоди напіврозпаду в постійному стані старіння та відтворення”.

переможець FGAP 5

Коментуючи вручення спеціальної премії Педро Невес Маркес, журі зазначило: “Фільм Педро Невес Маркес “Середні віки” – це дивовижний і складний роздум про перехідну епоху, що ознаменувалася швидкою та постійно змінюваною еволюцією наших уявлень про тіло, ґендер, батьківство, репродукцію та саме життя. Як і в попередніх своїх роботах, Невес Маркес зачіпає тут у дуже безпосередній, але жахливий спосіб деякі з найбільш нагальних і делікатних питань, порушених технологічною еволюцією, а також її вплив як на міжособистісні стосунки, так і на суспільство в цілому”.

Роботи всіх номінанток та номінантів Премії будуть представлені на груповій виставці "Future Generation Art Prize 2021 @ Venice" у Scuola Grande della Misericordia (Венеція, Італія). Проект організований PinchukArtCentre як офіційна подія у межах паралельної програми 59-ї Венеційської бієнале.

Виставка 21 номінантки та номінанта 6-ї Премії Future Generation Art Prize представлена ​​у PinchukArtCentre до 27 лютого 2022 року.

Фото надала пресслужба PinchukArtCentre

Читайте також: FUTURE GENERATION ART PRIZE ТА ХОМЕНКО ПРЕДСТАВЛЯЮТЬ ЛІМІТОВАНУ КОЛЕКЦІЮ СВІТШОТІВ З ПОВТОРНО ВИКОРИСТАНОГО МАТЕРІАЛУ

Статті на тему