UA
RU

7 кроків на шляху до мінімалістичного способу життя

Редагувати переклад
Мінімалізм не тільки допоможе позбутися зайвого та нав'язливого бажання скуповувати все в магазинах, але й змінить мислення. 

мінімалізм у будинку

Під час недавнього генерального прибирання мені на очі попалося багато речей, які роками лежали у дальніх ящиках, але не використовувалися. Цей приклад чудово демонструє еру споживання та цінність матеріального у нашому житті. Після ревізії квартири до мене спало на думку почати розламати простір і переходити на бік світла, тобто мінімалізму. Такий спосіб життя підходить не всім, але якщо хочете навчитися витрачати менше і не залежати від речей, почніть експеримент з кількох правил. 

Читайте також: 5 речей, яких не повинно бути у маленькій квартирі

 

1. Поставте чітку мету

Навіщо вам потрібно стати мінімалістом? Мода, бажання виробляти менше сміття чи витрачати менше грошей на матеріальні речі? Що означає для вас мінімалізм? Немає правильного та неправильного визначення цього поняття, для кожного воно може означати щось своє. Витратьте час на роздуми та зрозумійте, що мінімалізм для вас і навіщо освоювати цей напрямок. Задайтеся чіткою метою та розбийте її на дрібні кроки, запишіть, якщо потрібно. Потім установіть часові рамки, щоб досягти кожного пункту. Приклад, як може виглядати список справ:

  • перебрати шафу з одягом, викинути непотрібне чи віддати;

  • позбутися макулатури;

  • не купувати декор для квартири;

  • позбутися зайвих меблів і купити якіснішу.

мінімалізм це

2. Запитайте себе, як зробити будинок простіше

Прагнення більш мінімалістичного способу життя рано чи пізно приведе до розуміння, що починати потрібно з місця проживання. Це може бути складно для людей, які винаймають квартиру, але немає нічого неможливого. Будьте конкретними, візуалізуйте житло мрії і почніть позбавляти меблів, які не виконують жодних функцій, а лише захаращують простір. 

Поміряйте апетити, щоб речі не вижили вас із власної квартири.

3. Розхламлення

Цей крок є одним із найскладніших, особливо для людей, які прив'язуються до речей. Не керуйтеся емоціями, підходьте до позбавлення зайвого з холодним розумом. Спершу викиньте або віддайте комусь усе, що вам точно не знадобиться. Якщо в деяких речах сумніваєтеся, сховайте їх, а через час подивіться, скільки разів вони знадобляться. Не перестарайтеся на шляху до чистого простору, мінімалізм не означає, що потрібно жити в приміщенні з ліжком та стільцем.

Читайте також: 7 речей, яких варто позбутися в новому році

мінімалізм як стиль життя

4. Зменште витрати

Якщо протягом довгого часу ви звикли до зручностей та великої кількості речей, то зробити перші кроки буде складно. Поступово зменшуйте покупки та спостерігайте, чи страждає від цього якість життя. Якщо ні, то без жалю викреслюйте ці пункти зі своїх повсякденних справ або зменшуйте суми, які витрачаєте. Пориви купити нову ароматичну свічку, тацю або набір посуду бувають часто, але якщо не хочете, щоб речі вижили вас із власної квартири, стримайте апетити. 

5. А вам справді потрібні ці речі?

Перед покупкою будь-чого завжди запитуйте: «А мені правда потрібна зараз ця річ? Я зможу без неї прожити? Спочатку виправдань буде багато, за звичкою, але з досвідом відмови самому собі прийде розуміння, що справді знадобиться, а що стоятиме недоторканим. 

Читайте також: 7 питань, які потрібно поставити перед покупкою нової речі

6. Повторне використання

Ще одна чудова звичка на шляху до мінімалізму – повторне використання речей. Навчіться ремонтувати меблі, а не купувати нові, кілька разів користуйтеся упаковкою, старий одяг пускайте на вироби, будьте відкриті для творчості та креативуйте.

Читайте також: 6 способів жити більш екологічно та усвідомлено

як живуть мінімалісти

7. Інвестуйте в якість

Кількість чи якість? Хочеться вибрати друге, але насправді виходить перше. Кожен сезон ми купуємо новий одяг, слідуючи трендам, аксесуарам та інше, але не замислюємося, що краще купити одну річ, але якісну, а не двадцять на місяць. Те саме стосується меблів, краще витратитися на дорогий диван, а не міняти його після кожної поломки. 

Джерело фото: unsplash.com

Статті на тему