UA
RU

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»

Редагувати переклад
Маленькі квартири теж можуть бути затишними, стильними та комфортними!

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 1

Мій дім — моя фортеця, чи не так? А що робити, якщо у вас далеко не фортеця, а лише невелика квартира? Безумовно, вона вимагає функціонального та компактного дизайну, відсутності перевантаженості інтер'єру великими громіздкими предметами, грамотного зонування, правильно підібраних відтінків меблів та стін. Розповідаємо, як облаштувати маленький простір і не забувати про комфорт. 

Читайте також: 5 найкращих способів оновити ремонт у орендованій квартирі

 

Головні «ні»:

Громіздкі меблі та перегородки

Щоб у маленькій квартирі досягти ефекту відкритого простору, варто відмовитись від використання різних перегородок. Якщо відмовитися від них неможливо, віддайте перевагу виробам зі скла та інших прозорих матеріалів. Те саме стосується і дверей, найкраще повністю відмовитись від них для візуального збільшення простору або використовувати розсувні моделі. 

Меблі також не повинні бути громіздкими і відрізнятися великим розміром. Великий антикварний комод, який дістався вам від шестиюрідної бабусі двоюрідного дядька по татовій лінії, безумовно, прекрасний, але не у вашій маленькій квартирі. Відмінним рішенням для невеликого простору стануть компактні меблі та підвісні конструкції. 

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 2

Великий малюнок на шпалерах

Для маленьких квартир підійдуть однотонні стіни або шпалери із дрібним малюнком. Можна виділити одну стіну красивим візерунком або принтом, сучасними фотошпалерами або зробити розпис. Візерунки допустимі при горизонтальному розподілі стін будь-якими декоративними об'ємними елементами. Для збільшення простору кімнати можна задекорувати одну із стін, бажано навпроти вікна, дзеркальною плиткою. 

Читайте також: Осінні тренди в інтер'єрі, на які варто звернути увагу

Велика люстра

Світло в квартирі - один з найважливіших елементів, тому варто приділити йому особливу увагу. Безумовно, шикарна люстра викликатиме бурю емоцій і у вас, і у ваших гостей, але якщо ми все ще говоримо про невелику квартиру, то це не наш варіант.

Люстра, що має значні розміри «з'їсть» дорогоцінний простір, якого у вас і так недостатньо. Краще використовувати світлові композиції, декоративне світло, приховане підсвічування. Це візуально розширить простір та скоригує недоліки. 

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 3

темні кольори

Темні кольори негативно впливають сприйняття маленького простору. Тільки світлі тони можуть зберегти відчуття невагомості та легкості. У маленьких квартирах взагалі краще постаратися уникати контрастів, ріжучих очей, інакше інтер'єр перестане бути затишним та легким. Віддайте перевагу більш свіжим тонам в обробці стін, меблів та підлоги.

При облаштуванні невеликих квартир краще відштовхуватися від одного базового відтінку, а від нього, у свою чергу, повинні «будуватися» всі інші елементи. Саме за допомогою такого прийому можна досягти гармонійності та стилістичної злагодженості.

Читайте також: Як освіжити інтер'єр без ремонту: 12 речей від українських дизайнерів

Безладдя

Навіть якщо ви не найохайніша людина і любите так званий творчий безлад, у маленькому просторі від звички розкидати речі доведеться відмовитися, інакше не помітите, як житло перетвориться на склад. Візьміть за правило завжди ставити речі на місце. 

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 4

Достаток декору

Маленьку квартиру легко перетворити на невелике звалище, тому краще обмежитися декількома яскравими акцентами та невеликою кількістю декору. Постери в рамках, полиці для книг або композиції із дзеркал – ваш ідеальний варіант.

Великі картини в маленькому інтер'єрі, безумовно, недоречні, адже будуть захаращувати простір і звужувати його. Тим більше, мистецтво хочеться милуватися на невеликій відстані, а в маленькій квартирі фізично це зробити буде неможливо. 

Читайте також: Живі квіти в інтер'єрі: 6 порад як стильно прикрасити будинок

 

Головні «так»:

Багатофункціональні меблі

Оскільки в маленькому просторі немає можливості розвернутися на широку ногу та помістити багато меблів, вибирайте багатофункціональні елементи. Наприклад, столи та стільці, які можуть складатися, та ліжка, що забираються у спеціальну нішу у стіні. 

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 5

Мінімалізм

Чим менше меблів та предметів декору, тим просторішим буде житловий простір. Позбудьтеся зайвих речей і тоді ви зрозумієте, що чудово можете впоратися без них. Коли захочеться купити милу річ для будинку на зразок вази або статуетки кота, подумайте двічі.

Читайте також: Де шукати натхнення для дизайну інтер'єру у Instagram

Креативне зберігання

Обмежений метраж у квартирі змушує творче мислення працювати вдвічі активніше і вигадувати нові і нові ідеї. Зберігати речі, наприклад, можна у спеціальних нішах під ліжком, у пуфах та великих високих шафах, розташованих уздовж усієї стіни. Якщо якась річ не міститься в наявних зонах для зберігання, повісьте додаткову полицю.

Як облаштувати маленьку квартиру: головні «так» та «ні»-Фото 6

живі рослини

Зелень та живі квіти допоможуть вдихнути у маленький простір нове життя. Але варто бути акуратними, щоб не переборщити та візуально не перевантажити інтер'єр. Забудькуватим або тим, хто постійно в роз'їздах, радимо звернути увагу на цікаву альтернативу: квіти або штучні рослини, що довговічні і не потребують догляду. Благо, останні зараз роблять настільки якісно та стильно, що поганих асоціацій з ними не виникає. 

Читайте також: 10 бюджетних речей з блошиних ринків, які перетворять ваш інтер'єр

симетрія

Нас тягне до симетрії в будинках та інтер'єрі, що непогано для маленьких просторів. Спробуйте обставити житлове приміщення таким чином, щоб дві його частини дзеркально відбивали один одного. Це допоможе зробити простір вільнішим і приємнішим для очей.

Фото: unsplash.com

Статті на тему