UA
RU

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері

18 вересня розпочав свою роботу новий та найбільший в Україні, а також Східній Європі, центр аюрведи Shambala Wellness Club, який мені пощастило відвідати. Він знаходиться всього за 30 кілометрів від столиці в селі Рожни, в екологічно чистому місці поряд з річкою Десна, тому дісталися ми швидко та легко.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 1

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 2

Насамперед нас зустріли засновники центру, пригостили смачним фіто чаєм і розповіли нам історію, з чого все почалося. Виявляється, такий центр не перший в Україні – вже як сім років успішно функціонує Центр аюрведи та spa «Шамбала» у Запоріжжі, куди люди з усієї країни приїжджають оздоровитись та пройти курс панчакарми.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 3

Але щоб усе стало зрозуміло, давайте розберемося, що таке Аюрведа? Аюрведа – це давня система індійської медицини, яку вважають за фундамент медицини. У перекладі із санскриту аюрведа – це «знання про життя», тобто система лікування, яка розглядає тіло, свідомість та душу як єдине ціле. Згідно з аюрведою, Всесвіт складається з 5 елементів – земля, вода, повітря, вогонь та простір (ефір). Їхня взаємодія впливає на природу (мікрокосмос). Мікрокосмос людини виявляється у трьох різних типах конституції, про дошах: вата, піта і кафа. Кожен з нас народжується з певним набором дош, але яка з них переважає, залежить від віку, пори року або умов життя на даний момент.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 4

Про все це мені детально розповів головний лікар – дипломований доктор аюрведи, який має понад десять років практичного досвіду. З ним у команді також працюють 70 спеціалістів з Індії та України, які мають спеціальну освіту та досвід у закордонних аюрведичних центрах. Вони складають повну картину стану здоров'я, розробляють індивідуальні рекомендації щодо харчування, коригують спосіб життя, підбирають аюрведичні препарати та процедури, щоб досягти максимального ефекту від оздоровчих програм.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 5

Що стосується оздоровчих програм — у Shambala Wellness Club розроблено три лінійки, які можна вибрати, залежно від цілей та бажань: AYURVEDA, WELLNESS та SPA. На 2 дні уїк-енду я обрала два spa-пакети: «Магія Індії», де мені робили індійський масаж Шампісаж і трав'яну маску для обличчя Мукха. Процедури були настільки релаксуючими, що розслабившись, я навіть заснула. Другий – «Секрет стрункості», до якого входили кавовий скраб, шоколадне обгортання та Сведана – одна з головних аюрведичних процедур, парова лазня на травах, вона проводиться у спеціальній дерев'яній бочці. А після всіх процедур я ходила до фіто-бару, де нас пригощали смачним трав'яним чаєм і натуральним медом, або ж у соляну кімнату, час перебування в якій дорівнює 10 дням відпочинку на морі. Крім неї на території 800 квадратних метрів wellness-зони розташувалися басейн, циркулярний душ, хамам, фінська сауна, масажні кімнати.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 6

Харчування тут було спеціально розроблене шеф-кухарем згідно з усіма аюрведичними канонами та адаптоване під сучасні європейські тренди. Всі комплексні програми включають триразове вегетаріанське харчування. Цікава особливість Аюрведи в тому, що будь-який прийом їжі повинен починатися з солодкого – для мене це було справді здивуванням, тому що в нашій культурі насолода перед обідом вважається перебиванням апетиту. А в кожному прийомі їжі на тарілці має бути 6 смаків: гіркий, солоний, кислий, терпкий, солодкий та гострий – таке поєднання сприяє балансуванню трьох дош.

Аюрведа під Києвом: новий заміський комплекс відчинив свої двері-Фото 7

Тут немає ні магазинів, ні барів із алкоголем та коктейлями. Все це тому, що Shambala позиціонує себе як оздоровчий комплекс, а не spa-центр. Тому все зроблено для того, щоб перебування тут допомогло вам розслабитися та відволіктися від рутини та щоденної метушні.

У комплексі все облаштовано для комфортного перебування: зал для йоги, спортзал і навіть два конференц-зали. Увечері у нас була медитація, а вже о 7-й ранку ми ходили на пранаяму – спеціальну дихальну практику для роботи з енергією. Після цього практикували йогу.

Це були незабутні вихідні в тиші та комфорті, повні гармонії та релаксу. Shambala - це місце ідеальне для відпочинку без дітей, тому якщо ви раптом хочете усамітнитися на пару днів - їдьте сюди і ви не пошкодуєте.

Статті на тему