UA
RU

Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурса

Редагувати переклад

Український благодійний фонд UKRAINE RENOVA ART під егідою Національного музею Тараса Шевченка представляє благодійну виставку-марафон «Між небом та землею» художниці, представниці українського фолк-арт Оксана Фурса.

Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурса-Фото 1

Оксана Фурса відома перш за все серіями робіт у стилі фолк-арт. Її нетривіальне бачення світу самобутньо відображено у колекції «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» (2014), яка стала візитівкою художниці. Її уява витончено вплітає мотиви народних казок у фантазійний колірний світ дивних тварин і рослин, але глядач із першого погляду відчуває серед цього чудернацького світу єство української землі. Вже втретє роботи Оксани Фурса експонуються у Національному музеї Тараса Шевченка.

Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурса-Фото 2

Відповіддю на трагічні події війни стала серія робіт Оксани Фурса «Між небом та землею». У цьому творчому циклі художниця використовує аналогії та метафоричні образи тонкого світу (“Янгол Перемоги”, “Янгол Відродження”), звертається до манери візантійської школи іконопису (“Благословіння Богородиці”), відтворюючи захисні образи, характерні для українців.

Благодійна виставка-марафон «Між небом та землею» української художниці Оксани Фурса-Фото 3

Основою виставки стане інсталяція з протитанкових їжаків, на яких під різними ракурсами та освітленням будуть демонструватися дві колекції: «ЯБЛУНЕВО-МЕДОВА КАЗКА» як символ миру, добра і щедроту української землі та «Між небом та землею» – звернення до потаємної правди буття.

Читайте також: Персональна виставка художниці ZINAIDA «Рушникові полотна»

Доповнювати експозицію цифрові копії 5-ти робіт Марії Приймаченко, надані з фонду Національного музею Тараса Шевченка – своєрідний символ зв'язку мистецьких поколінь.

Коли: 5 - 31 липня 2022 року

Де: Національний музей Тараса Шевченка

Адреса: бульвар Тараса Шевченка, 12

Статті на тему