UA
RU

Бойкот всього російського: Верховна Рада запретила використання музыки та продажу книжок країни-агресора

Редагувати переклад

Більше ніяких російськомовних хітів у магазинах та маршрутках.

Викорінення всього російського з української культури – чудова ідея. Тому Верховна Рада України ухвалила рішення заборонити використання російської музики у громадських місцях, на радіо та телебаченні, а також продаж видавничої продукції, родом з росії та білорусі.

Бойкот всього російського: Верховна Рада запретила використання музыки та продажу книжок країни-агресора-Фото 1

Цей законопроект передбачає заборону на території України публічне виконання, показ та демонстрацію фонограм, відеограм та музичних кліпів артистів, які є або були у будь-який період після 1991 року громадянами держави-агресора. Заборона не буде застосовуватись на російських співаків, які засуджують агресію росії проти України. Відповідний перелік виконавців вестиме та оновлюватиме Апарат Ради національної безпеки та оборони.

Я радий вітати заборону на законодавчому рівні російського контенту – пісень, виступів російських артистів та розповсюдження російських книг. Війна довела, що давно вже настав час переходити на україномовний контент. І це має бути закріплено на законодавчому рівні. Ми повинні заміщувати російський контент українською на всіх рівнях – від музики до бібліотек. Натомість україномовний контент набирає обертів. Ми вже видим популярність українського контенту та мови на прикладі YouTube, в Instagram, чуємо просто це на вулицях, на радіо. Прийняті рішення покликані допомогти українським авторам ділитися якісним контентом з найширшою аудиторією, яка після російського вторгнення на фізичному рівні не сприймає будь-якого російського креативного продукту,

– казати міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Читайте також: Краса України: у світі вийде перша книга про красу природи нашої країни

Цей заборона стосується також гастрольних турів: всі виконавці з громадянством країні-агресора не мають права проводити свої концерти на території України. Винятком стануть ті, хто входитиме до “білого списку” та підтримують Україну.

Також новий законопроект передбачає допомогу українським виданням та магазинам аби збільшити піт на українського виробника. Таким чином, будуть виділятися кошти, щоб покрити орендну плату книжкових магазинів та планується видача спеціальних сертифікатів для популяризації українських видавничих товарів.

Фото:@marjanblan/unsplash.com

Статті на тему