Edit page title Чоловік говорити: письменник Дорж Бату
Edit meta description Чоловік говорити: письменник Дорж Бату - Marie Claire Україна

Close edit interface
UA
RU

Чоловік говорити: письменник Дорж Бату

Редагувати переклад
Дорж Бату– письменник, автор книжок «Франческа. Повелителька траєкторій», «Францеска. Володарка офіцерського жетону», «Моцарт 2.0», «Таємниця Старого Ламі». Працював телевізійним журналістом в Україні та США. Член Медіакорпусу ООН. У 2013 році залишив журналістику і став працювати в авіакосмічній галузі. Ніні Дорж Бату – математик, спеціаліст з траєкторій космічних апаратів. Напередодні виходу його нового роману "Коко" він став героєм рубрики Marie Claire.  

Дорж Бату

Яким повинен бути «справжній чоловік»?

Взагалі не розумію значення словосполучення “справжній чоловік”. Ну гаразд. “Справжній”, то з плоті та крові, а “не справжній”, то фігура актора Джонні Деппа в образі “Джека Горобця”, з якою так люблять фотографуватись фанати. Нібі і Депп, але картонний. Стереотип про те, яким має бути “справжній чоловік”, нав'язує нам уявлення про маскулінного альфа-самця, який ламатиме ворогів однією лівою. Чекайте, а як же Моцарт? Вольфі, він справжній чоловік? Чи несправжній? Він обожнював шмотки і мережива, тонкий шовк і запашну пудру, якою так рясно посипав свій парик, що плечі його камзолу були ніби притрушені мукою? А я? Я справжній чоловік? Я обожнюю готувати, прибирати хату, мити посуд, ненавиджу зброю, у мене є улюблена кукла “Дракулаура” з серії “Monsters High”, але я ношу форму та працюю з військовими космічними технологіями. До того ж чоловік, як і жінка, нічого не “винні”. У кожному з нас є світлі та темні сторони. Є слабкі та сильні риси. Є свої симпатії та антипатії. І максимум, що ми можемо зробити – бути собою і не намагатися здаватися тими, ким ми насправді не є.

Які життєві уроки дали вам батьки?

Пом'ятаю, було мені 15 років. Жахливий вік. Перші побачення, компанії та інші пригоди. Я дуже хотів виглядати модно. Тобто у китайських білих дермантинових кросівках, китайському спортивному костюмі з поліестру та у бейсболці з трафаретним написом “California USA”. Моєму батькові-естету таке вбрання явно не подобалося.

— Але ж так усі ходять! - Висунув я залізобетонний аргумент.

— Не будь як усі! Будь як сам! - відрізав батько.

З тих годин це стало моїм правилом.

У вас був поворотний момент, після якого можна ділити життя на «до» і «після»?

Оскільки я дуже довго вивчав буддизм, спочатку як мирянин, а потім як науковець, то тривалу годину вважав таким поворотним моментом день свого народження, бо вірив, що мешкав до моменту своєї появи на світ інші життя. Коли я остаточно відійшов від релігії, я зрозумів, що такого моменту ні в мене в житті, ні в когось не було, просто не існує, бо наша життя схожа на пряму, або ж на плоску криву, що задається рівнянням y=a +bsin(cx+d). Тобто сінусоїду.

Що найбільше вас драйвить: в житті, роботі, стосунках?

Зрозумілість, здатність вирішувати непорозуміння, конкретні питання та вичерпні відповіді, вчасно підставлене плече, прикрита спина та легка придуркуватість.

Дорж Бату 11

Як вам здається, ви вже знайшли себе?

Якийсь момент, коли я став журналістом, я думав, що нарешті знайшов собі. Потім, коли я прийшов у математику, я знову думав, що знайшов нарешті справжню справу свого життя. Потім я написав першу книжку… Зараз мені подобається думка про власну ферму… Інколи мені здається, що моє життя, це рівняння з багатьма невідомими.

Якими критеріями ви вимірюєте успіх?

Ви чекаєте від мене якоїсь високопарної та пафосної відповіді? Я вас розчарую. Я живу в США і вважаю, що успіх вимірюється темпами продажів і високою прибутком.

Як виглядає ваш стандартний день?

Загальна формула мого робочого дня – це результат, який дорівнює високій працездатності мінус лінь, що помножена на соцмережі.

Які якості партнера для вас важливі?

Здатність досягати консенсусу. Знаєте, чим відрізняється консенсус від компромісу? Консенсус, це взаємовигідна домовленість двох сторін, а компроміс, це домовленість, яка базується на вчинках та жертвах. Здатність партнера досягати консенсусу, а не йти на компроміс, і є для мене важливою якістю партнера.

Яка людина ніколи не буде з вами поруч?

Котра не поважає прав жінок, дітей, ЛГБТ, корінних народів, не поважає демократичних цінностей, тримає за пазухою камінь, за спиною ніж і любить путіна.

Від чого б вам найскладніше відмовитися?

Від кави вранці. Хоча і без неї можна прожити.

Фото: надала пресслужба

Читайте також: УКРАЇНСЬКІ ДОКУМЕНТАЛЬНІ ФІЛЬМИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КРАЩЕ ЗРОЗУМІТИ УКРАЇНУ

Статті на тему