Флаконний рай: Відкриття виставки ємностей для парфумів 19 століття
14 січня, 11.00
Кришталь, фарфор, уранове скло, срібло та емалі – понад 50 видів старовинних флаконів представлені на виставці у Victoria Museum.
На виставці Victoria Museum будуть представлені кращі зразки 19-го та початку 20-го століття: вишукані кришталеві пляшечки; з різнокольорового скла, оздоблені філігранними срібними прикрасами; порцелянові – з ручним розписом чи з зображенням, нанесеним у техніці деколь; набори періоду Наполеона ІІІ з залишками парфумів; скляні флакони у перламутровому мінод'єрі; витончені флакони-шатлені; та славнозвісні флакони з уранового скла, які досі містично світяться в ультрафіолеті.
“Парфуми завжди були бажаним подарунком, а флакончик певною мірою виявляв почуття та фантазію дарувальника. Власниці парфумів часто зберігали флакони як пам'ять, і навіть коли дорогоцінна рідина закінчувалася, — залишали їх для того, щоб поностальгувати, поринути мемуарами у минуле. Таким чином ці крихкі, рідкісні та ефемерні пляшечки дійшли до нашого часу та стали окрасою музейної колекції. Флакони для парфумів – окремий вид мистецтва, розквіт якого припав на 18-19 століття. Тож насолодитися естетикою та різноманіттям рідкісних пляшок ви зможете у “Флаконному раю”, створеному для вас у музеї костюма та стилю Victoria Museum” – розповідає Вікторія Лисенко, засновниця Victoria Museum.
Флакони для парфумів з уранового скла, кінець ХІХ — початок ХХ ст., створень на основі з'єднань урану
У колекції Музею є флакон для парфумів із уранового скла. Цей матеріал набув популярності з середини ХІХ ст. та утримував до себе інтерес майже до 1940-х рр. Унікальність флаконів з уранового скла полягає в тому, що вони “світяться” під дією ультрафіолетового випромінювання за рахунок доданих до скла з'єднань урану. При цьому вироби з уранового скла не становлять загрози для людини. Традиційно уранове скло називали “канарковим”, оскільки діапазон кольорової гами скла нагадував кольори канарок. Але бум уваги до уранового скла розпочався після того, як один із виробів у 1885 був подарований королеві Великобританії Вікторії. Вона зауважила, що колір скла нагадав їй захід сонця на Бірмі. З того часу це скло, а отже і флакони отримали назву - бірманські.
Читай також: Екстаз та тригери: Найбільш дискомфортні сцени першого сезону "Ейфорії"
Флакон для парфумів із м'якої фарфору, зовнішнє оздоблення — у техніці деколь, яка сприяла започаткуванню нової ери у розповсюдженні парфумів
Флакон для парфумів представляє особливий вид парфумерних флаконів, спосіб внешнего прикрашання яких спричинив нову моду. Це — деколь, коли флакон оздоблювався вже не ручним декоруванням, а перенесенням зображення з паперу на фарфор. Саме тому на флаконі є місця так званого “розриву”, коли малюнок не досить щільно відбився на основі. З одного боку — це зменшило собівартість виробу, і, відповідно, розширило коло споживачів. А з іншого — кожен виріб одразу ставав унікальним, оскільки результат нанесення малюнку з трафарету щоразу був індивідуальним та неповторним.
Флакон для парфумів або нюхальної солі, прикрашений срібним декором із ланцюжком-кріпленням для шатлену
Невеликі за обсягом флакони, які були частиною жіночого поясу — шатлена, використовувалися панянками як швидка допомога в разі, якщо вони втрачали свідомість. У таких флаконах могли бути парфуми із різким ароматом або спеціальні нюхальні солі. Часто було й так, що “споживання” нюхальної солі на світських раутах перетворювалось на особливий ритуал, подібний до “споживання” нюхального табаку. Фактично сіль являла собою ароматичну суміш, яка у своєму складі мала аміак. Оскільки такі флакони носилися так, щоб їх усі бачили, то шкірна пані прагнула мати “свій” унікальний та неповторний аксесуар, який би виділявся або матеріалом, з якого він був виготовлений, або декором.
Для справки:
Історія флаконів для парфумів така ж тривала, як і історія їхнього вмісту. Флакон – відображення характеру парфуму та втілення фантазії дизайнера. У флаконі червономовні все: колір, форма, розмір… Наприклад, витончений флакончик з притертою пробкою, як правило, зберігав насичені та концентровані парфуми. А великий пляшечка, як правило, завжди заповнений туалетною водою.
“Кохання буде зберігатися у вашому флаконі,
спогади чи просто парфуми – вирішувати вам!”
З питань акредитації звертайтесь за тел.
Ольга Тацій, PR-менеджер Victoria Museum
067-880-81-90