UA
RU

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись

Редагувати переклад
Огляд найцікавіших подій, на які можна завітати вихідними. Смачно поїсти барбекю, послухати джаз чи насолодитися авангардними мистецькими проектами - обирайте ті події, що близькі до вашого серця, але краще відвідайте шкірну. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись-Фото 1

КУРАЖ NOT JAZZ ONLY 

Цієї суботи та неділі, 18 та 19 вересня “Кураж” підготував джазовий лайн-ап, а кошти від багатьох активностей будуть направлені на благодійну місію спільного проекту “Куражу” з Ксенією Шнайдер. Також гостей чекають лекції від відомих інфлюєнсерів, імпровізація від театру Воробушок та відбірний вінтаж. Вхід за онлайн-квитками без очереди за 150 грн та квитки на місці за 200 грн. 

У лайн-апі “Куражу” класичний та електронний джаз від: Hyphen Dash (live), Dennis Adu (live), Fusion (live), BITLO (live), Pavel Plastikk, Serge Jazzmate, Yura Denysenko, Access mode, Dima Banger та ANNETE.  Також цей “Кураж” буде адаптований для людей з нейровідмінностями та ментальною інвалідністю. Проект реалізовано разом з Diversity Consulting Agency (DCA) та громадською організацією Happy Today, що на благодійних засадах створює просвітницькі проекти на тему аутизму  

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись-Фото 2

Виставковий проект «Тату, шолом тисне. Сучасне мистецтво з колекції NAMU» 

Проект вперше презентує історію тридцяти років сучасного мистецтва в Україні як історію збирання державною інституцією творів сучасного мистецтва та їх показ, а також аналізує шляхи колекціонування та взаємовідносин традиційного музею та сучасної художньої спільноти. 

Читай також: Маестро краси: Диригент Герман Макаренко про концерт-благодарю лікарів та співпрацю із ЮНЕСКО та ВООЗ

На виставці представлено понад 50 творів відомих українських митців, серед яких Павло Маков, Олександр Гнилицький, Ілля Чичкан, Віктор Марущенко, Олександр Глядєлов, Андрій Сагайдаковський, Юрій Соломко, Дмитро Дульфан, Ігор Гусєв, Олександр Ройтбурд, Тіберій Сільваші, Сергій , Олег Голосій. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись-Фото 3

Арт-проект «K'niga» 

Це виставка робіт понад 20 топових українських художників, які об'єднали в собі сучасне мистецтво та літературу. Завдання проекту – відродити любов українців до книги, популяризувати читання та розвиток. 

Кураторами проекту виступили книжковий продюсер, власник та директор видавництва Lazutkina Publishing House Олена Лазуткіна, мистецтвознавець та куратор Ольга Узлова та арт-експертка, основниця галереї Forsa Gallery Аліса Нанавова. 

На виставці представлені скульптури, графіка, живопис та незвичайні арт-інсталяції. Серед художників-учасників «K'niga» вже відомі в Україні та Європі імена: Роман Михайлов, Анастасія Лойко, Мирослав Вайда, Марія Куліковська, Ганна Щербина, Валерія Трубіна, Ганна Звягінцева та інші. 

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись-Фото 4
 
Цілодобовий виставковий простір “Джерело” 

18 вересня у Києві відкриється павільйон «Джерело» – інноваційний виставковий майданчик, який протягом вересня-ноября 2021 року буде працювати у цілодобовому форматі. Непомітне “біле пятно” на тілі міста, закинуте останні 25 років бювет “Джерело”, стане своєрідним “скляним кубом”, що кожні дві тижні прийматиме нову виставку під кураторством групи «Сира нора» (Нікіта Кадан, Дана Косміна, Аліна Клейтман). 

У павільйоні відбудуться чотири виставки під загальною темою “Тіла у місті”: "Кров з очей" (18-24 вересня), "Все проти вас" (25 вересня-9 жовтня), "У праці сконати" (9-23 жовтня), "Осінь бінарності" (23 жовтня - 6 листопада), в яких українські та зарубіжні художники досліджують різні аспекти взаємодії людини та міста. 

Безпрецедентний формат виставкової площадки, так само, як і тими, до яких апелюватиме кожна з виставок (Екологія візуального, Насилля, Праця та Гендер) є своєрідним запрошенням до дискусії про мистецтво у публічному просторі, статус радянської архітектури, в якій досі не вбачають архітектурної спадщини, існування людини в мегаполісі, де вона змушена стикатися з проблемами, до яких звертається проект.  

Гайд 18-19 вересня: Куди піти та що подивитись-Фото 5

Відкритий‌ ‌чемпіонат‌ ‌на‌ ‌Ulichnaya‌ ‌Eda‌ ‌18-19‌ ‌вересня‌ 

Ulichnaya Eda, звичайно, не могла обійти стороною барбекю. Саме тут три роки тому в Україні з'явився перший BBQ-фестиваль. Організатори знову запрошують поціновувачів вуличної їжі разом провести вихідні 18-19 вересня на Арт-заводі «Платформа». У програмі: змагання серед 20 команд у чотирьох традиційних номінаціях, приготування страв BBQ, дегустація від найкращих ресторанних бренд-шефів країни, майстер-класи відомих шеф-кухарів, квест, стендап від переможців проекту «Розсміши коміка» та сучасна українська музика від LATEXFAUNA і PATSYKY Z FRANEKA. 

Статті на тему