UA
  RU

  Героїня нашої години: легендарний кухонний шафка став музейним експонатом

  Редагувати переклад

  Шафка, яка вціліла після авіабомбардування у Бородянці, знайшла новий дім у музеї.

  Кухонний шафка став символом стійкості українського народу під час повномасштабного вторгнення росії на Україні.

  Героїня нашої години: легендарний кухонний шафка став музейним експонатом-Фото 1

  Фото: Єлизавета Серватинська

  Вже славнозвісний кухонний шафка з Бородянки, який “тримається” навіть після потужного бомбордування став музейним експонатом. Тепер її уважніше розглянути можна у Національному музеї Революції Гідності. 

  Символ стійкості обережно демонтували зі стіни, яка вціліли, звісно за здоги власниці знищеної квартири. Щоб максимально вберегти такий пам'ятку, над демонтажем працювали працівники ДСНС та українські музейники. Ініціаторами проекту є культурна інституція «Міжвухами» у партнерстві з Музеєм Майдану, Штабом спасіння спадщини та ПрАТ «Систем Солюшнс». 

  Українські музейники в ці дні, як і в годину Майдану, продовжують працювати не лише над збереженням вже існуючих колекцій, але і поповнювати музейні фонди експонатами, що потім допоможуть “розповісти” через музейні проекти правду про цю війну – і нашим сучасникам, і нащадкам. Наше спільне завдання – зберегти всі символи героїчної боротьби українського народу за свою свободу,

   – зазначив Олександр Ткаченко, Міністр культури та інформаційної політики України.

  Читайте також: “Листівки з України”: проект про культурні збитки внаслідок російської агресії

  Фото шафки разом із півником васильківської майоліки, який стояв на ній, облетів весь світ, став основою для мотивуючих мемів та символом української міцності та стійкості. Тримаємося як цей кухонний шафка!

   

  Статті на тему