UA
  RU

  “Листівки з України”: проєкт про культурні збитки внаслідок російської агресії

  Щоб всі знали й пам’ятали, якої була культурна спадщина, котрої вже немає або зруйнована.


  Український інститут поставив за ціль розповсюдити інформацію про те, яких культурних збитків нанесла нашій державі країна-агресор у вигляді проєкту “Листівки з України”.

  “Листівки з України”: проєкт про культурні збитки внаслідок російської агресії-Фото 1

  Instagram/@museumtoilet

  Є така гарна традиція, коли відвідуєш нову країну – надсилати звідти собі або своїм рідним листівку, на пам’ять, як сувенір. На жаль, ці листівки не можна назвати сувеніром, але вони точно не дадуть забути все те лихо, яке принесла росія нашій культурній спадщині.


  Сьогодні ми як ніколи потребуємо солідарності та підтримки від міжнародної спільноти. росія руйнує багатовікову історію України, їхня зброя не зупиняється перед картинами Марії Примаченко, перед пам’яттю меморіалу Голокосту «Бабин Яр», перед Собором ХVIII століття та перед пам’ятками конструктивізму в архітектурі сучасного Харкова, 

  – говорять автори проєкту.

  Читайте також: Український культурний фонд запустив інтерактивну мапу знищених та пошкодженних пам’яток культури


  На “Листівках з України” зображені зруйновані пам’ятки, які назавджи закарбуються в нашій культурі. Серед них і Чернігівська бібліотека для юнацтва, і Георгіївська церква, і літак “Мрія”та багато інших споруд, в які потрапили ворожі ракети та бомби. Автори просять якомога більшого поширення цих листівок за допомогою хештегу #PostcardsFromUkraine.

  Статьи по теме