UA
RU

Сьогодні відкривається Каннський кінофестиваль-2024

14 травня відбудеться церемонія відкриття 77-го Каннського кінофестивалю. Сьогодні червоною доріжкою пройдуться зіркові гості. 

Сьогодні відкривається Каннський кінофестиваль-2024-Фото 1

Сьогодні стартує 77-ий Каннський кінофестиваль. Він триватиме 12 днів. Організатори очікують понад 35 000 відвідувачів. У середньому, на кінофестиваль щороку приїзджають глядачі з 160 країн. На заходах працюватимуть більше 600 співробітників. 

Цього року за головну нагороду Каннського кінофестивалю боротимуться 22 стрічки із офіційної програми. Переможця обиратиме журі, яке очолила американська режисерка, сценаристка і акторка Грета Гервіг. До складу журі 77-го Каннського кінофестивалю увійшли ще вісім членів. Це турецька сценаристка і фотограф Ебру Джейлан, американська акторка Лілі Гладстон, французька акторка Єва Грін, ліванська режисерка і сценаристка Надін Лабакі. А також іспанський режисер і сценарист Хуан Антоніо Байона, італійський актор П’єрфранческо Фавіно, японський режисер Корееда Хірокадзу та французький актор і продюсер Омар Сі.

Почесною гостею церемонії відкриття Каннського кінофестивалю-2024 стане Меріл Стріп. Американська акторка, володарка премій «Оскар» отримає почесну Золоту пальмову гілку. На церемонії закриття, що відбудеться 25 травня, нагородять Джорджа Лукаса. Легендарний режисер, сценарист і продюсер також отримає почесну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Mathilde Petit-Boh / Festival de Cannes

Читайте також: ВИЙШОВ ОФІЦІЙНИЙ ПОСТЕР 77-ГО КАННСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ

Статті на тему