UA
RU

«Клондайк» змагатиметься за номінацію на «Оскар» від України

Редагувати переклад
Український Оскарівський комітет вибрав претендента на висування на премію «Оскар». За номінацію у категорії «Найкращий міжнародний художній фільм» від України буде змагатися «Клондайк» режисера Маріні Єр Горбач. Короткий список претендентів на номінацію буде оголошено 21 грудня, номінантів на Оскар — 24 січня 2023 року.

«Клондайк» змагатиметься за номінацію на «Оскар» від України-Фото 1

«Номінація від країни на нагороду Американської Кіноакадемії – це крок до глобальної аудиторії. А під час війни це ще й можливість поширювати меседж, який відгукується українцям. "Клондайк" говорити про нас кіномовою зрозумілою іноземцям.

У нас вже є неоцінений досвід кампанії для Санденсу, під час якої ми працювали з публіцистами номінанта на “Оскар” “Куди ти йдеш, Аїдо?”, завдяки цьому ми маємо стратегію, розуміємо, що потрібно роботи, і тепер ми готові до показів академікам. І цього разу в Україні справді є шанс бути помітною», – коментує режиссер фільму Марина Єр Горбач.

Події фільму розгортаються у липні 2014 року на Донбасі. Молода подружжя готується стати батьками. Попри постійні зварювання, чоловік і брат дружини прагнуть одного — евакуювати вагітну жінку. Та вона відмовляється їхати навіть коли село захоплюють озброєні угруповання. Тим часом біля неба над ними збивають цивільний літак.

Це четверта повнометражна робота Марині Єр Горбач (Омар і ми, Люби мене, Гарчання чорних псів), яка також є авторкою сценарію. Головну роль виконала Оксана Черкашина («Погані дороги»), актриса театру та кіно, володарка Премії кінокритиків «Кіноколо». Доповнили каст Сергій Шадрін(«Чорний ворон») та Олег Щербина («Черкаси», «І будуть люди»).

Українські глядачі зможуть переглянути фільм «Клондайк» у кінотеатрах з 3 листопада 2022 року.

Читайте також: ПРО ЩО ЖІНКА МОВЧИТИ: МАРИНА ЕР ГОРБАЧ, РЕЖИСЕРКА, ПРОДЮСЕРКА ТА СЦЕНАРИСТКА

Статті на тему