UA
RU

Куди поділися квіти? Найважливіші пісні, що протестують проти війни. Чи не російською.

«Ох, війно, що ж ти зробила, підступна…» — здається, краще поставити риторичне питання ніж свого часу це зробив радянський грузин Окуджава і неможливо. На тему війни, її травматичного переусвідомлення, та застережень недопущення знову, співалося та вимовлялося мовою нинішнього ворога майже всю другу половину минулого століття. Своїми нинішніми страшними діями росіяни залишалося нівелювали власне художнє наследие. Саме тому Сергій Гулюк, автор телеграм-каналу «НІЖНІСТЬ» https://t.me/musictender пропонує найяскравіші приклади антивоєнної творчості написані у різні години не російською.

Сергій Гулюк

Marlene Dietrich - «Куди поділися всі квіти?»

1955 року американський фолк-виконавець Піт Сігер написав перші три рядки майбутнього антивоєнного гімну 1960-х, які згодом удосконалив Джо Хікерсон. «Куди поділися всі квіти? Їх дівчата позбирали. А де всі дівчата? Заміж увійшли. А де їхні чоловіки? Усі пішли до війська». Пісню виконували Піт Сігер, американська фолк-співачка Джоан Баез, Марлен Дітріх, серед іншого – німецькою мовою. Ось тут вона співає в оригіналі:

Plastic Ono Band - «Давати Мир a шанс»

"Дайте світові шанс" - цю фразу Джон Ленон промовив весною 1969 року під час одного з двох "бід-інів" - ліжкових протестів, які він влаштував разом з Йоко Оно спочатку в Амстердамі, а потім у Монреалі. У двох гучних акціях молодята протягом тижня не залишали ліжко готельного номеру, запросивши туди журналістів, і таким чином висловлюючи протест проти війни у ​​В'єтнамі. Під час другої акції Ленон записав пісню на котушковий магнітофон.

Black Sabbath - «War Свині»

Пісня, що не лише відкриває інший студійний альбом гурту Black Sabbath «Paranoid» 1970 року, але й за задумом мала дати назву самому альбому. З передбачувано етичних міркувань видавці не ризикнули так називати платівку, а з самої пісні слів не викинеш. Вона народилася після одного з виступів групи на базі повітряних сил Американської армії і описує ужаси В'єтнамської війни.

Sting - «Російські»

Фактично пророча пісня з дебютної платівки Стінга 1985 року, що стала саундтреком до холодної війни, але часто згадувалась напередодні 24 лютого 2022 року. Згадувалася, перш за все, через строчку «Сподіваюся, що росіяни теж люблять своїх дітей». Ще моторошніше її слухати після того, що росіяни наробили у Бучі, Маріуполі, Харкові та інших українських містах. У композиції Стінг використавши фрагмент романсу композитора Прокоф'єва.

Passengers - «Сумувати Sarajevo»

Американський журналіст Біл Картер зимою 1993 року приїхав із гуманітарною місією до Сараєво – столиці Боснії та Герцоговини біля самого розпаду війни. Згодом він зняв проникливу документальну стрічку про конкурс краси в обкладеному місті, а музыку до неї записавши проект Passengers, під яким значилися учасники групи U-2, Брайан Іно та Лучано Паваротті.

Бонус:

Manic Street Preachers - «If You Tolerate This Your Children Will Be Next»

Одна з найкрасивіших пісень кінця двадцятого століття Вельської групи Manic Street Preachers з червономовним відео і назвою «Якщо ви це терпите, ваші діти будуть наступними». Хіба тут можна щось додати?

Читайте також: NEVER AGAIN GALLERY: НОВИЙ СЕНС ПЛАКАТІВ ЧАСІВ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНІ ВІД УКРАЇНСЬКИХ ХУДОЖНИКІВ

Статті на тему