UA
RU

Найкращі фільми, засновані на реальних подіях

Життя – найкращий сценарист. 

Найкращі фільми, засновані на реальних подіях-Фото 1

Буває, що не потрібно вигадувати сценарії для фільмів, часом їх пише саме життя. Якщо до цього додати щіпку режисерського таланту, трохи уяви та фантазії, то вийде добрий фільм, заснований на реальних подіях. Дивитись такі картини не вийде без сліз та співчуття до головних героїв навіть найбеземоційніших людей, адже життя, як ми знаємо, пише найсуворіші сценарії і не щадить нікого. 

Читайте також: 7 фільмів з Джонні Деппом, про які ви могли не знати

 

«Ірландець»

В основі картини Мартіна Скорсезе лежить роман Чарльза Брандта «Я чув, ти фарбуєш удома», який, у свою чергу, ґрунтується на реальній історії зі світу мафіозі. Френк «Ірландець» Ширан був відомий як один із лідерів профспілки далекобійників і за сумісництвом співпрацював з італо-американською мафією. 

 

"Готель Мумбаї: Протистояння"

У 2008 році в індійському місті Мумбаї було скоєно кілька терактів. Озброєні злочинці проникли в готельний комплекс «Тадж-Махал», обрушили низку вибухів та взяли заручників. Незважаючи на критичні умови, люди намагалися боротися за своє життя і протистояли терористам. 

 

«127 годин» 

Фільм знято за сюжетом приватного відео альпініста Арона Ральстона, який був надто впевнений у собі та вирушив у черговий похід у гори, не попередивши нікого з рідних та друзів. Подумаєш, дрібниця якась, пішов у гори і не сказав нікому про це. А ось на тобі, посидь 5 днів (127 годин) в ущелину з придавленою валуном рукою без їжі та води, якщо ти такий самостійний!

Картину варто подивитися заради двох речей: приголомшливої ​​акторської гри Джеймса Франка (за яку він, на жаль, так і не отримав «Оскар». Ех, а чого варті лише монологи!), і неймовірної сили волі Арона Ральстона, життєва історія якого не може залишити байдужим. Дивовижна драматизму картина обов'язкова до перегляду!

Читайте також: Романтичні фільми, які зігріють вас холодними вечорами

 

«Приховані фігури»

Три співробітниці організації НАСА на початку 60-х років стикаються з дискримінацією не лише через колір шкіри, а й через статеві ознаки. Жінки на той час не працювали в подібних організаціях, але їм довірили серйозну роботу — вручну обчислювати траєкторію польотів. Професійні якості з часом стають важливішими за забобони, а чорношкірі Мері Джексон, Кетрін Джонсон і Дороті Воген стають одними з перших жінок, яким вдалося досягти в НАСА великих кар'єрних висот. 

 

«З міркувань совісті»

У центрі картини реальна історія рядового Десмонда Досса, героя війни, який вирішив відмовитися з міркувань совісті, точніше релігії, носити зброю та вбивати супротивників. Будучи адвентистом сьомого дня, він відмовився навіть торкатися зброї, але як патріот попросився добровольцем до армії як санітар. Під час битви за Окінаву Десмонд урятував 75 ​​людей. За свою мужність він отримав найвищу військову нагороду США Медаль Пошани.

 

«Неможливе» 

Ця історія розповість нам про реальні події, що розгортаються на тлі цунамі 2004 року. Мама, тато і троє їхніх синів приїжджають до Таїланду, а за кілька днів ці місця наздоганяє цунамі. Трагедія поєднує багато людей, які навіть не знають одне одного. Але в цій ситуації неважливо, звідки ти, скільки заробляєш і скільки тобі років. Місцеві жителі відчайдушно допомагають туристам, а ті намагаються триматися разом і відплачувати тим же.

На тлі трагедії, яка зламала тисячі життів, ми спостерігаємо історію однієї сім'ї. Ще вчора маленький хлопчик, а сьогодні вже мужній молодик витягує на своїх худеньких плечах власну матір. Батько не втрачає надії знайти своїх рідних, але найголовніший персонаж — неймовірної краси природа, яка була перетворена на руїни.

Читайте також: 6 нетипових серіалів для супергероїв

 

«Велика гра»

Моллі Блум (Джесіка Честейн) могла б бути визначною спортсменкою у лижному фрістайлі, але все вирішив сучок ялинової гілки на трасі, через яку вона втратила можливість стати Олімпійською чемпіонкою. І тут, напрочуд батькові, дівчина вирішує підкорювати Лос-Анджелес. Через кілька років вона організовує свій гральний бізнес. ЗМІ називали Моллі "Принцесою покеру" і саме за її столом програвали чималі суми Леонардо Ді Капріо, Тобі Магуайр, Метт Деймон та Аффлек-старший. Складно повірити, що історія є справжньою, але факт залишається фактом. 

 

«Скафандр і метелик»

 

Ми так часто говоримо, що все погано, яке важке і складне у нас життя. Але вимовляючи ці фрази, ми не замислюємося, з якими насправді дрібними проблемами стикаємося. Тільки уявіть, як це здорово — спілкуватися з рідними, ділитися емоціями, враженнями, просто рухатися, бігати, сміятися і радіти життю, ходити по піску, плавати в морі та відчувати смак солоної води в роті, торкатися своєї дитини чи будь-якої живої істоти , відчувати тепло обіймів ... А тепер уявіть, що одного разу всього цього може не стати. Неймовірно, правда?

А ось Жан-Домінік Бобі відчув все це на власній шкурі. Редактор Elle France, у 1995 році у віці 43 років, переніс інсульт, в результаті якого був повністю паралізований. Підморгуючи людині, яка сиділа поруч, яка називала певну літеру, Жан-Домінік розповів про свої переживання і почуття, починаючи з психологічного тортури через те, що ти замкнений усередині свого тіла, і закінчуючи уявними історіями про світи, які він відвідував лише у своїх мріях .

Читайте також: Найцікавіші екранізації 2019 року

 

"В центрі уваги"

Стрічка, що базується на реальних подіях, розповідає нам про журналістське розслідування газети The Boston Globe. Кореспонденти викривають випадки педофілії, у яких звинувачуються представники римо-католицької церкви. З великою складністю вони вираховують імена жертв та злочинців, яких покривав церковний сан. Пізніше матеріали цієї справи стали приводом для скандалу навколо сексуальних домагань у католицькій церкві, які стали відомі на весь світ на початку 2000-х.

 

«Гра в імітацію»

Повним ходом йде Друга світова війна, німці успішно справляються в надрах моря, а союзники ніяк не можуть розпізнати сигнали, що подаються ними. А потрібне це для захисту кораблів від раптових нападів ворожих субмарин. І тут до рук спецслужб потрапляє знаменита таємнича «Енігма», для розшифровки якої потрібно знайти найкращих спеціалістів. Цією людиною є професор математики Алан Тьюрінг. У фільмі ви побачите не тільки сам процес трудомісткої роботи дешифрувальників, а й внутрішнє життя операції, проблеми та переживання всіх її учасників.  

Читайте також: 7 ролей Бенедикта Камбербетча, про які ви могли не знати

 

"Спіймай мене якщо зможеш"

Френк Ебігнейл молодший встиг попрацювати лікарем, адвокатом і навіть пілотом на пасажирській авіалінії. І уявіть собі: хлопцю лише 21 рік! Але не поспішайте захоплюватися, адже Френк просто майстер у шахрайстві та підроблюванні документів, що зрештою і принесло йому мільйони доларів. Але при цьому він добрий, по-дитячому простакуватий і готовий завжди прийти на допомогу. Він ніби після битви добра і зла, де кожна риса його характеру виборює право взяти верх над ним. А ось схаменеться хлопець або назавжди загрузне в брехні, можна дізнатися лише подивившись фільм.

Перше, що впадає у вічі, — режисер і акторський склад. Погодьтеся, що не так просто пройти повз фільм з Ді Капріо і Томом Хенксом у головних ролях, а ім'я маестро своєї справи Спілберга і зовсім не залишить байдужим нікого. Людина, яка подарувала нам такі шедеври, як «Врятувати рядового Райана», «Список Шіндлера» та «Інопланетянин», просто не може підкачати.

 

«Балто»

Балто не знає, хто він насправді — чи то вовк, чи лайка. Усі жителі в окрузі бояться пса та обходять стороною. Тільки його друзі впевнені: незважаючи на те, що він не такий, як усі, у Балто велике серце. Якось у селищі починається епідемія дифтерії, а через завірюху дороги стають непрохідними. Подолати снігові замети може лише собача упряжка, але вона збилася з дороги на снігових просторах. Тепер Балто здатний врятувати дітей, а заразом і стати справжнім героєм.

Балто існував насправді і на початку 1925 разом із іншими псами врятував селище Ном на Алясці від дифтерії. Після цього пес став відомим у всьому світі, а в Центральному парку в Нью-Йорку йому поставили пам'ятник.

Читайте також: 100 головних фільмів останнього десятиліття

 

«Хлопці зі стовбурами»

Назва фільму і той факт, що знято його в Америці, натякає, ніби це чергова не надто інтелектуальна комедія, від перегляду якої ви нічого не придбаєте ні в моральному плані, ні в якому іншому. Але поспішаємо вас переконати, що з цим фільмом ситуація інакше. До слова, в оригіналі назва фільму звучить "War Dogs", тому всі претензії до перекладачів.

У фільмі ми побачимо реальну історію про приятелів із Майамі, які примудрилися вибити у Пентагону контракт на 300 мільйонів доларів для постачання зброї. О півтори годині екранного часу творці помістили мораль усіх п'яти сезонів мого улюбленого Breaking Bad і показали, що гроші роблять з людьми.  

 

«Лев»

Цей фільм розповість реальну історію про хлопчика з нетрів, який загубився в рідній Індії і волею випадку, що опинився на іншому континенті — в Австралії. Там, на батьківщині, у нього залишилася мама, старший брат і молодша сестра. Вони шукали один одного, проте, доля розпорядилася інакше і їм судилося побачитися лише через 25 років. 

Як сталося так, що маленький хлопчик загубився? Лише одна помилка брата змінила все його життя та життя його рідних. Тільки через 25 років на вечірці Сару згадує про своє коріння і вирішує знайти сім'ю. Але чи реально нічого не пам'ятаючи знайти рідних в іншій країні, на іншому континенті? Та й чи варто, адже хлопець має люблячу прийомну сім'ю.

Читайте також: 10 захоплюючих книг, заснованих на реальних подіях

 

«Пробудження»

В основі сюжету картини лежать мемуари відомого американського нейропсихолога доктора Олівера Сакс, автора величезної кількості популярних книг. Події фільму обертаються навколо вже немолодого доктора Сейєра, який займається дослідженнями у медичній сфері. Наприкінці 60-х йому доводиться піти працювати в клініку і зайнятися лікуванням пацієнтів, які страждають багато років летаргічного енцефаліту. Як незабаром з'ясується, всі ці люди стали жертвами епідемії і перебувають у стані кататонічного ступору понад сорок років. Лікар вирішує знайти причину хвороби своїх хворих і найголовніше вилікувати їх. 

Читайте також: 10 документальних фільмів, які має подивитись кожна жінка

 

"Моя ліва нога"

Художній фільм заснований на реальній історії ірландського художника Крісті Брауна, який через ускладнення під час пологів став практично повністю паралізованим. Він міг ворушити руками, пересуватися самостійно, рухати головою і навіть розмовляти. Зі всіх частин тіла у нього функціонувала лише ступня лівої ноги. 

З віком до нього не повернулася рухливість, але залишилося бажання боротися. Його не визнавав батько і всі люди цуралися, адже вважали неповноцінним, але віра матері та величезна сила волі допомогли відкрити у ньому талант художника, який малював дивовижні портрети лівою ногою.

Читайте також: 7 вдалих екранізацій класичних романів

 

"Список Шиндлера"

Картина розповідає нам про загадкового Оскара Шиндлера, члена нацистської партії, який врятував за часів Другої світової війни майже 1200 євреїв. Не варто згадувати, що оскароносний фільм Стівена Спілберга вийшов шедевральним.

Один із врятованих Шиндлером євреїв вважав за обов'язок життя розповісти світові про свого рятівника. Перша спроба створити біографічний фільм у 1963 році не вдалася. Лише у 1982 році Томас Кеніллі випустив книгу «Ковчег Шиндлера». Її рецензія була відправлена ​​Спілбергу і він зацікавився романом, але екранізація побачила світ лише через 11 років.

 

«1+1» («Недоторканні»)

Багатий аристократ Філіпп постраждав внаслідок нещасного випадку і потребує помічника, тому що сам за собою доглядати не може. Але він наймає не професійну доглядальницю, а простого темношкірого хлопця Дрісса з передмістя. Незважаючи на те, що тільки хлопець і аристократ Філіп, що вийшов з в'язниці, знаходяться в різних світах, йому вдається привнести в життя зневіреного чоловіка дух пригоди і авантюризму.

В основу фільму покладено реальну історію французького бізнесмена Філіпа Поццо ді Борго, який залишився паралізованим після нещасного випадку. На створення картини режисерів надихнула побачена ними документальна стрічка про те, як молодого мешканця передмістя було найнято для догляду за паралізованим Філіпом.

Статті на тему