UA
  RU

  Мережа контактів: як налагодити комунікацію між людьми у кризовий період

  Редагувати переклад

  Зараз багатьом українцям важко встановлювати нові зв'язки та заводити знайомства через війну.  


  Ми знімюємо місця, коло спілкування, організації. Нам важко. Але час такий, що потрібно підтримувати один одного, незалежно від поглядів чи місця проживання.

  Мережа контактів: як налагодити комунікацію між людьми у кризовий період-Фото 1


  Ми опинилися в такій ситуації, що просто необхідно вміти налагоджувати контакти з незнайомими людьми. Комусь це тільки в задоволенні, а для когось це може стати справжнім випробуванням. Українська Волонтерська Служба разом із психологами Схід SOS підготували кілька порад, як коректно комунікувати з внутрішньо переміщеними особами та підтримувати один одного. 

  Пам'ятаймо – ми один народ, що перебуває у ситуації війни

  Це стан усіх українців сьогодні. Варто не забувати про те, що співпраця та підтримка один одного впливають на нашу витривалість та проти зовнішніх обставин. Тож єдність – це справді важливо.

  Знайомтесь

  Спробуйте говорити як людина з людиною без ярликів та стереотипних суджень. Сьогодні не так важливо "звідки", скільки "як ти собі відчуваєш" і "чим я можу допомогти".


  Уникайте невизначеності

  Це те, що виснажує нам підвищує тривожність. Тому важливо окреслити чіткі кордони та правила, за якими будуть люди. Визначте конкретні побутові обов'язки у компактному поселенні/помешканнях приймаючих громад. Обговоріть зручний режим дня, звички щодо комфорту, визначте спільну та індивідуальну територію (де зберігаються особисті речі ( чи всіх можна користуватися). Комунікуйте про свої потреби.

  Не порівнюйте тяжкість наслідків для інших

  Ви не можете оцінити масштаб втрати іншої людини, сили її переживань. Травматичність події визначається не самою подією, а нашим сприйняттям та реакцією, які залежать від індивідуальних особливостей людини. Тож не вирішуйте комусь важче, а комусь легше.

  Читайте також: Просто сказати: як змінити своє ставлення до ситуації, що зараз відбувається в Україні  Дбайте про свій психоемоційний стан

  Тяжко буде не завжди, це тимчасово. Наша психіка найбільше хоче допомогти нам вижити і повернутися в стан рівноваги. Ми щодня витрачаємо багато сил на адаптацію та переналаштування під нові умови. Дайте собі годину і будьте чесними перед собою. І дозвольте це іншим людям.

  Інформація взята з Телеграм-каналу https://t.me/VolunteerCountry


  Фото:unsplash.com

  Статті на тему