UA
RU

Мистецтво з уламків війни: біля столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки

Редагувати переклад

Експозиція працюватиме на постійній основі. Вхід безкоштовний.

20 жовтня у Києві розпочала роботу виставка артоб'єктів, створених сучасними українськими митцями з уламків зброї та техніки, що були зібрані волонтерами в українських містах, які зазнали масованих обстрілів російської армії. Проект War Artists Union покликань нагадати, що мистецтво може перетворювати орудня вбивства на символи відродження.

Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 1

Виставка проходитиме в експопросторі БЦ City Zen Park (вул. Сумська, 1, м. Васильківська), працює серед по понеділок з 15.00 до 19.00 та триватиме на постійній основі. Вхід безкоштовний.

Експозиція колекції мистецтва War Artists Union має понад 20 артоб'єктів. Серед них колекція прикрас з латунних гільз, що були зібрані волонтерами біля Ізюма, від відомого ювеліра та скульптора Володимира Балібердіна, чиї роботи зберігаються у Музеї історичних цінностей Національного історичного музею України. Також на виставці представлено стіл, що був виготовлений з уламків гелікоптера Алігатора, збитого нашими військовими біля Ізюма. Серед інших робота Стаса Кадочнікова – скульптура Мадонні з уламків ракети Х-31, яка впала у Києві в травні 2022 року та багато інших цікавих експонатів. Колекція включає меблі з залишків зброї Івана Стецюка, скульптури з металу Романа Велігурського та скульптури з металобрухту Сергія Демченка. Всі роботи можна подивитись на сайті проєкту.

Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 2
 
Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 3

War Artists Union (WAU) – це команда українських митців зі всієї України, яка спеціалізується на створенні ексклюзивних артоб'єктів для дизайну інтер'єру з уламків військової техніки та зброї. Проект втілює філософію трансформації: із залишків війни народжується мистецтво, з засобів руйнації народжується українське відродження. Кожен витвір колекції має історичну, художню та утилітарну цінність, а всі матеріали, з яких створені артоб'єкти, пройшли перевірку, визнані безпечними та мають необхідну документацію.

«Україна ніколи не буде такою, як раніше, але навіть з понівечених уламків українці здатні творити прекрасне, – розповідає Світлана Білик, засновниця проекту War Artists Union. – Прийде час і ми переможемо, прийде час і Україна трансформується і стане ще кращою, ніж була. І саме мистецтво має відображати цю трансформацію, демонструвати світові нову Україну та формувати новий імідж країни». 

Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 4

Цілями проекту War Artists Union є культурна дипломатия у світі. Команда спілки митців прагне відновити та посилити увагу до війни в Україні через мистецтво, показати, як знищення може бути перетворене на символ відродження та миру. WAU має на меті змінювати імідж країни, прагне, щоб Україну сприймали не як безпомічні жертви, а як цінну частину світової спільноти. На меті також розвиток бізнесу, необхідний для стабільного існування України, WAU створює робочі місця, сплачує налоги та розвиває експорт. WAU дає надію і сприяє формуванню стійкого ставлення до викликів війни. 

Читайте також: Small Talk: генеральний директор «Молодості» Андрій Халпахчі про кінофестиваль та фільми, які змінюють життя

Шляхом продажу артоб'єктів, WAU планує зібрати кошти на допомогу армії, ДСНС та потерпілим від війни – 15% від продажу йде на благодійність. Надаючи митцям незвичайний матеріал для роботи, проект стимулює їх творчість та створює нове українське мистецтво, яке відповідає трендам сучасної України. War Artists Union підкреслює значення відновлення екології та перероблення матеріалів, що зменшує негативний вплив війни на довкілля. WAU виступає як платформа для збереження пам'яті про війну, героїзм воїнів та наслідки конфліктів через мистецтво, створення мистецького спадку, який буде відображати культурний, історичний та емоційний аспекти війни.

Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 5
 
Мистецтво з уламків війни: у столиці відкрилася виставка артоб'єктів, створених з уламків зброї та техніки-Фото 6

Презентація виставки відбулася 20 вересня, першими роботи митців побачили Олександр Мороз, Семен Горов та Яна Помазан, Олег Пінчук, Гія Гецадзе, Володимир та Катерина Остапчуки, Олімпія Вайтмусташ та Олександр Смирнов.

 

Статті на тему