UA
RU

Міжнародна Букерівська премія: хто переміг у 2023 році

Міжнародну Букерівську премію 2023 отримали болгарський письменник Георгі Господинов і перекладачка Анджела Родель. Переміг роман Time Shelter

Міжнародна Букерівська премія: хто переміг у 2023 році-Фото 1

Time Shelter («Притулок часу») став першим романом, опублікованим болгарською мовою, який отримав Букерівську премію. Книга розповідає про «Клініку минулого», що пропонує прогресивне лікування хвороби Альцгеймера. За сюжетом, кожен поверх будівлі відтворює десятиліття в найдрібніших деталях — таким чином у клініці пацієнтів переносять назад у часі. Проте минуле починає вторгатися в сьогодення.

Міжнародна Букерівська премія: хто переміг у 2023 році-Фото 2

Журі у 2023 році шукало найкращий міжнародний художній твір, перекладений англійською мовою. Книга мала бути опублікована у Великій Британії чи Ірландії у період з 1 травня 2022 року до 30 квітня 2023 року. До складу журі увійшли перекладач з української Уіллем Блекер, малайзійський письменник Тан Тван Енг, штатний автор і критик New Yorker Парул Сегал, літературний редактор Financial Times Фредерік Студеманн. Головою журі Міжнародної Букерівської премії 2023 року стала франко-марокканська романістка Лейла Слімані. Вона оголосила переможця під час церемонії нагородження у Лондоні 23 травня.

Міжнародна Букерівська премія — одна із найпрестижніших літературних нагород. Вона була заснована у 2005 році. Премію присуджують англомовним письменникам та авторам, чиї твори були перекладені англійською та опубліковані у Великій Британії і Ірландії. Сума винагороди складає 50 тисяч фунтів стерлінгів, які розподіляються порівну між автором та перекладачем.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / The Booker Prizes

Читайте також: 11-Й «КНИЖКОВИЙ АРСЕНАЛ» В КИЄВІ: ОГОЛОШЕНО ДАТИ І ФОРМАТ ФЕСТИВАЛЮ

 

 

Статті на тему