Закрити
UA
Життя

Про «оздоровчий fashion-раціон» або моду під час війни: колонка Ксенії Крячко

Поділись:

Коли ми не можемо керувати глобальними процесами, а тривожні питання про майбутнє лишаються без чіткої відповіді, наш мозок потребує спиратися хоча б на мале. На те, що ми здатні контролювати. Давайте поговоримо про прості поради щодо зовнішнього вигляду, гардеробу, моди, наших бажань чи їх відсутність у ці буремні часи.

Ксенія Крячко, засновниця мережі концепт-сторів Сonceptica

Дев’ять місяців, що для кожного з нас, тим чи іншим чином, пов’язані із невизначеністю. В наших життях, головах та серцях стільки смутку, стільки проблем, які не підлягають відкладанню, стільки бажання опустити руки, бо втомилися, бо складно, бо хочемо повернутись додому, або поїхати у відпустку, бо жадаємо нормального стабільного життя.

Якщо у вас з’явилось (чи нікуди не зникало) бажання попестити себе новою парою зручного взуття, м’яким тонким светром чи процедурою догляду за собою… Браво! Ви – живі! З вашою психікою все в порядку. Бо доглядати за собою, радіти тому, що здатно принести вам радість – прекрасно за будь-яких обставин. 

Що ж робити, якщо вам більше нічого не хочеться? Якщо у вас не викликають жодних емоцій ані нові колекції улюблених дизайнерів, ані драматична зміна зачіски найближчої подруги, ані довжина відросших коренів власної..?

Звісно, відсутність бажань та емоцій, які були притаманні вам за нормальних обставин життя – це проблема психологічного характеру. І, якщо ситуація не покращується, не зайвим було б звернутися до спеціаліста-психолога. Я ж надам вам декілька порад, виходячи з професійних спостережень стиліста та досвіду наших клієнток.

  1. Введдіть у свій «оздоровчий раціон» декілька обов’язкових елементів вашої персональної дисципліни догляду за собою. Наприклад, я дозволяю собі «забути» про макіяж, підбори, сукні, нафарбовані нігті. Але похід до перукаря, стоматолога та за кашеміровим палантином, який накидаю під час роботи на плечі – то святе й обов’язкове.
  2. Вчені довели, що не лише відчуття радості викликає усмішку на вашому обличчі, а й навпаки – усмішка, яку ви примусово «розтягуєте» на обличчі, здатна включати механізм увімкнення задоволення. То ж спробуйте почати тренувати атрофовані м’язи задоволення, тонус неодмінно має згодом з’явитися.
  3. Практичність – наше все. Але ж, сучасна мода надає можливість і практичним елементам гардероба надавати емоції. Якщо ви вже втретє заходите приміряти сукню, яка не йде у вас з голови, але вас стопить питання: «Куди мені зараз її носити?»… Купляйте сукню, яка сподобалась і привід не змусить себе довго чекати. Якнайшвидша Перемога – ідеальний привід!
  4. Уважно переберіть свій «довоєнний» гардероб.  У вас може виникнути бажання повністю його оновити, як оновилося та оновлюється ваше життя. І якщо ви зважилися на таке рішення – не жалійте ні про що. Оновлення дорівнює оздоровлення. І речі мають допомагати нам на цьому шляху, а не бути зайвим тягарем.
  5. Опинившись у нових реаліях. (Наприклад, ви переїхали до іншої країни.) Не кидайтесь мімікрувати під місцевих. Ваш стиль, манери, звички – це опора для вашоі ідентичності, яка піддається наразі серйозним випробуванням. З іншого боку, озирніться та вберіть те найкраще, що ви бачите в оточуючих та їхніх культурних особливостях.
  6. Підійдіть до формування оновленого гардеробу як до відбудови частини власного я. Поговоріть із собою про те, яка ви зараз, якою ви б хотіли бути через умовний проміжок часу. Відбудовуйте свій гардероб пошарово та вдумливо, відповідаючи своїм справжнім цінностям, які не зміняться ні за яких умов. Якщо ви завжди поціновували якість та комфорт, оригінальність та унікальність – навряд «піжами» від масмаркетних недорогих брендів нададуть вам звичної опори чи задоволення. Ще й розчарують тим самим ефектом fast fashion. Краще оберіть тактику мисливця, який може довго вишукувати, приглядатися, примірятися, але влучно та виважено витрачати на те, що дійсно хотілося та буде служити довго.

Пам’ятайте, вас не псує відсутність укладки, педікюру чи останньої моделі стьобаної сумочки на золотому ланцюжку, надбані чи втрачені кілограми… Псує відсутність позабутої легкості та тонни пережитого, що висять на ссутулених плечах, псує безрадісний вицвілий погляд та оце рокове, що ніби то переслідує нас починаючи від бабусь та мам – «мені нічого не треба».

Photo by Harry Cunningham on Unsplash

Читайте також: МОДА ЧИ БІЗНЕС? ЗА МОТИВАМИ ТИЖНІВ МОДИ ВЕСНА-ЛІТО 2023: КОЛОНКА КСЕНІЇ КРЯЧКО