«Музичний прогноз»: Jamala, Ziferblat, OTOY, KHAYAT та інші

Редагувати переклад
Свіжа порція музичних релізів чекає на вас у спільній добірці «Музичний прогноз» від редакції Marie Claire Ukraine та музичного онлайн-медіа Слухач UAСергій Мартиненко - засновник Слухач UA розповідає про нові релізи Jamala, POSITIFF, LAUD, другу частину альбому репера OTOY, «В кінці греблі шумлять верби» від KHAYAT, новий трек MamaRika «Замело» та інші релізи українських артистів. Пісні з добірки «Музичний прогноз» доступні для прослуховування у нашому Spotify-плейлисті.

«Музичний прогноз»: Jamala, Ziferblat, OTOY, KHAYAT та інші-Фото 1

Jamala — Мій брате

Jamala представляє новий трек «Мій брате».  Минулого року, у січні, співачка втратила під час війни в Україні дуже близького друга, який був для неї ніби брат. Саме світлі спогади про нього і втілились у її новій роботі.

Це пісня — присвята всім братам і сестрам, яким ви не встигли сказати важливі речі. За ці два роки подібних історій, на жаль, дуже багато. Найменше, що ми можемо зробити для людей, яких ми любили, і які загинули, захищаючи нас, за словами Джамали, це пам’ятати про них, цитувати їх.

POSITIFF — Гаснуть ліхтарі

POSITIFF презентує новий трек «Гаснуть ліхтарі». Це музична драма, де головний герой переживає напружене розставання з близькою людиною. Тривога й смуток заволоділи його думками, мрії лишились нездійсненими, а ліхтарі любові й надії згасли. У фіналі пісні відбувається емоційний поворот. Залишившись на самоті, ліричний герой наважився змінити себе. Попри болісну втрату, він зберіг у серці світло, яке має вивести його з темряви.

LAUD  ft. YARIMA — Забирай

LAUD розпочав перезапуск проєкту влітку 2023 року синглом «Присмак Виноград» і основним напрямком нових релізів є фанк і диско музика. Новий сингл продовжує творчий напрямок, але тепер ми почуємо це в колаборації із дуже особливою молодою співачкою YARIMA.

«Сингл «Забирай» про прийняття розставання, прийняття завершення стосунків і про те, що рано чи пізно єдиний раціональний вихід — це відпустити людину, яку любиш. При цьому усвідомлення того, що ви більше не можете бути разом транслюється через вдячність за те, що вона була у твоєму житті. Це створює дуже світлий відтінок в пісні «Забирай» і я дуже хочу, щоб слухачі, які вперше почують її отримали більше позитивних емоцій, або так званий «світлий» сум», — поділився LAUD.

KHAYAT — В кінці греблі шумлять верби

Український виконавець KHAYAT презентував оновлену версію народної пісні «В кінці греблі шумлять верби», яка стала його візитівкою і сценічним дебютом в рамках проєкту «Голос країни – 9».

«Насправді це все заради слухачів. Вони безкомпромісно просили випустити цю пісню протягом пʼяти років і я просто не мав права їм відмовляти. Ця пісня стала моїм квитком до великої сцени тому її особливість для наших зі слухачем відносин неможливо переоцінити», – коментує KHAYAT.

REYA — Paranoia

Співачка REYA (Анастасія Рей) презентує новий сингл Paranoia — історію, яка знайома кожній людині.

На відміну від треку «Замок з піску», який описував токсичне кохання, породжене пустими обіцянками, новий трек Paranoia має зовсім іншу історію та емоційний стан співачки  — трек про болісне розлучення, відголос якого дає зрозуміти, що це кінець для закоханих. Тому героїня пісні всіма силами намагається забути свого колишнього, просить і благає його дати їй спокій.

MUDRA — Зимно

Співачка MUDRA презентує свій новий сингл «Зимно», який є продовження дебютної пісні «Шаленію».

Пісня «Зимно» про романтичні стосунки чоловіка і жінки. Про те, яка нестерпна розлука в зимовий час, коли так необхідні теплі обійми коханої людини. Саме тому пісня присвячена всім українським парам, які знаходяться у розлуці, через різні життєві обставини.

TRINY T — ‎А чи ти

TRINY T презентує новий сингл «‎А чи ти». Трек обговорює тему трансформації любові та відносин, вірності та відданості. В основі пісні лежить подія зі життя співачки, де вона посварилась з коханим через якусь дрібницю, в цей час перебуваючи з ним на відстані.

OTOY — темна ч.2 (альбом)

OTOY продовжує та завершує історію трирічного періоду творчості виваженим концентратом найгостріших, найвідвертіших емоцій. Подвійний альбом «темна» він почав створювати ще восени 2021 року. Перша частина вийшла у листопаді минулого року, а зараз він презентує продовження.

«темна ч.2» — це збірка усіх станів, що супроводжували його від моменту написання першої частини альбому і до сьогодні. Фіксація моменту, коли «антисоціальне» стає соціальним та відгукується кожному українцю. Одночасно з альбомом вийшло лірик-відео на трек «аїд».

MamaRika — Замело

Співачка MamaRika випустила пронизливий та надихаючий трек «Замело». Вона обіцяє, що ця пісня зігріє душу кожного в цю холодну зиму.

«Ця пісня про те, що дає надію у найважчі часи. Про те, що зігріває навіть тоді, коли за вікном мете хурделиця. Звісно, мова про справжнє і гаряче кохання, яке топить лід і всі негаразди. Бо двоє щиро закоханих людей завжди зможуть тримати цей невидимий, але надміцний зв’язок, як би далеко один від одного не були!

Саме тому «Замело» має дуже позитивний і легкий вайб, який підіймає настрій і дає віру в краще, адже саме це всім нам зараз дуже потрібно», — коментує співачка.

Ziferblat — Place I Call Home

Гурт Ziferblat презентував відео Place I Call Home. Театральна, водночас мінімалістична робота режисера Іллі Дуцика поєднала мистецьку естетику, власний стиль музикантів та меседж конкурсної пісні.

«Ідея кліпу — показати сценічну енергію Ziferblat й театральну направленість. Як на мене, це той випадок, коли відеоробота існує для того, щоб не забирати увагу від пісні, а навпаки — доповнити її динамікою та фарбами», — розповідає учасник гурту Валентин Лещинський.

Кліп, що є продовження не лише пісні, а й конкурсного номера, залишає простір для уяви та запрошує нас у музичний світ Ziferblat, з яким молодий гурт познайомить ще більше глядачів у фіналі Нацвідбору-2024 вже 3 лютого.

Читайте також: ЧОЛОВІК ГОВОРИТЬ: САКСОФОНІСТ ANDRII BARMALII 

Статті на тему