Співачка Assol, яка нещодавно представила кліп на пісню-маніфест Save It, ділиться п’ятьма простими кроками для екологічного способу життя. Артистка впевнена: щоб урятувати планету, важливо почати з себе і робити те, що під силу.
1. Споживати менше. Якщо є можливість не купити щось, відмовтеся від речі. Просте економічне правило «попит породжує пропозицію» – ще й екологічне. Наше внутрішнє бажання весь час купувати нове стимулює виробництво, яке негативно впливає на навколишнє середовище. Тому що менше хочемо купувати, тим менше компаніям потрібно виробляти.
2. Давати друге життя. Не поспішайте викидати річ, яку не надягаєте. Увімкніть свій креатив і перешийте її – зробіть шопер з кофточки або одну сукню з двох інших. Якщо розумієте, що змінити річ не вдасться, – викладіть фото з нею в соцмережі та продайте (може навіть за безцінь) – хтось обов’язково зацікавиться та забере її. Навіть так ви будете у виграші – замість покупки нова людина купить у вас стару річ і допоможе навколишньому середовищу (див. п. 1).
Читайте також: Від Дорна до Хоакіна Фенікса: які українські та світові знаменитості підтримують екорух
3. Використати повторно. Подумайте, що ви використовуєте лише один раз, а потім викидаєте. Целофанові пакети, одноразові стаканчики та інший посуд, трубочки для напоїв — для цього давно вигадали екологічні аналоги, які можна використовувати багаторазово.
4. Переробляти. У Києві все частіше можна побачити сміттєві баки для роздільної переробки: окремо органіка, папір, скло та пластик. Якщо зблизька вас вони ще не з’явилися, можна все одно сортувати сміття за категоріями, а потім здавати його в пункти прийому вторинної сировини.
Читайте також: Вісім головних еко-термінів, які мають знати усі
5. Подумайте про екологічний слід. Враховуйте будь-який вплив на екологію, яка може мати річ, яку ви купуєте або вже використовуєте. Важлива не тільки екологічність матеріалів, з яких вона виготовлена, але й наскільки шкідливими є її виробництво, транспортування або як довго вона розкладається після використання. Наприклад, якщо ви замовите екологічно чисту бамбукову зубну щітку в США, то для її транспортування в Україну літаком потрібно буде викинути в атмосферу кількість вуглекислого газу та шкідливих речовин, що не можна порівняти з вашою благородною метою прискорити розкладання щітки на звалищі.
Дивіться кліп Assol на пісню Save It:
Для довідки:
Карта пунктів прийому: https://www.epochtimes.com.ua/maps/recycle/kyiv.php
Екологічна ініціатива з власним пунктом прийому та підказками про сортування: https://nowaste.com.ua/sort-station/