UA
RU

В Україні проходить Національний тиждень читання

Редагувати переклад

В Україні стартував Національний тиждень читання. Він проходить під гаслом «Бути своїми» і триватиме з 4 до 10-го грудня. 

Національний тиждень читання 2023

Національний тиждень читання — це всеукраїнська інформаційно-просвітницька акція. Її мета — консолідація українського суспільства навколо читання як життєвої стратегії. Цьогоріч Національний тиждень читання проходить під гаслом «Бути своїми».

«Ми переконані, що читання важливих книжок сприяє єднанню українського народу, формуванню нашої ідентичності, збереженню культурно-мовної спадщини держави. Читання є важливим у час миру і добробуту. Але ще важливішим — у часи випробувань, які випали на нашу долю через війну. Книжки можуть стати нашим захистом і нашою зброєю, друзями і порадниками, вчителями і лікарями. За допомогою акції ми хочемо привернути увагу до важливості і приємності читання, надихнути українців відвідати бібліотеку чи книгарню», — розповідають організатори акції. 

Національний тиждень читання 2023

Акція триватиме з 4 до 10-го грудня. Протягом цих днів відбудеться низка літературно-мистецьких заходів по всій Україні у різних форматах. Зокрема, фахові дискусії, читацькі клуби, літературні вікторини, обговорення, поетичні читання, презентації книг. У межах Національного тижня читання проходить флешмоб у соціальних мережах. Щоб долучитися, треба розмістити допис на своїй сторінці у соцмережах з хештегами #тижденьчитання2023 та #бутисвоїми. А також позначити Український інститут книги. 

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Beatriz Pérez Moya / Unsplash, Український інститут книги

Читайте також: ОГОЛОШЕНО КОРОТКІ СПИСКИ КНИГИ РОКУ ВВС-2023

Статті на тему