UA
RU

Конгрес Українців закликав не голосувати за «Топ Ган: Меверік» через російські гроші

Редагувати переклад

Напередодні церемонії вручення премії «Оскар» українці закликали журі не голосувати за фільм «Топ Ган: Меверік». Причина — фінансування проєкту з боку російського олігарха Дмитра Риболовлєва.

Конгрес Українців закликав не голосувати за Топ Ган: Меверік через російські гроші-Фото 1

До експертів звернулися представники Світового Конгресу Українців. Вони опублікували відкритий лист до Американської академії кіномистецтва:

«Фільм був фінансованний власником футбольного клубу «Монако» Дмитром Риболовлєвим, російським олігархом, на якого накладені санкції в Україні. На відміну від оригінального фільму, «Топ Ган: Меверік» не містить жодних прямих або непрямих посилань на росію. Ми закликаємо Кіноакадемію відмовитись від російських грошей та утриматися від голосування за «Топ Ган: Меверік» на 95-й церемонії вручення премії «Оскар». Крім того, ми закликаємо Американську академію кіномистецтва вийти з потужною заявою на цьогорічній церемонії нагородження, засуджуючи війну росії проти України та будь-які спроби впливу на Голлівуд та американське суспільство».
Конгрес Українців закликав не голосувати за Топ Ган: Меверік через російські гроші-Фото 2
 
95-а церемонія вручення премії «Оскар» пройде 12 березня у театрі «Долбі» у Лос-Анджелесі. Фільм режисера Джозефа Косінскі «Топ Ган: Меверік» з Томом Крузом у головній ролі представлений у шістьох номінаціях: найкращий фільм, найкращий адаптований сценарій, найкраща пісня, найкращий звук, найкращий монтаж, найкращі візуальні ефекти.

Автор: Яна Панюшкіна

Фото: Instagram / Top Gun Movie

Читайте також: ХТО ОТРИМАЄ ОСКАР-2023: ВСІ НОМІНАНТИ ПРЕМІЇ