UA
  RU

  Пекло інтроверта під час війни: чому складно жити з великою кількістю людей у ​​невеликому поміщенні

  Редагувати переклад
  Як відбудувати особистий простір. Поради від психологів платформи Mindly.

  пекло інтроверта

  Відстань, на яку людина підпускає до себе інших, можна порівняти з повітряним кулькою, що постійно змінює свій об'єм: когось людина підпускає до себе ближче, когось ні. Навіщо нам потрібний цей простір? Таке обмеження соціальних і фізичних контактів ми використовуємо як спосіб уникнення лишнього стресу, та внаслідок це допомагає нам контролювати рівень агресії.

  Цікаво, що рівень відкритості до інших людей встановлює самостійно та дуже часто, це відбувається невідомо. На рівень відкритості впливають як близькість відносин, так і стати, вік, культурна приналежність чи статус. Також потреба в індивідуальному просторі змінюється із віком. Дорослі потребують більше власного простору ніж, діти, які часом наоборот не полюбляють залишатися на самоті та постійно потребують уваги.

  Крім особистого простору навколо себе людина потребує територіального простору. Це може бути власна кімната, квартира, будинок або символічна територія: ось моя стіна, на ній я повішу власні плакати та фото. Територіальний простір ми можемо розділяти з іншими, коли створюємо сім'ю, це сприяє формуванню внутрішньосімейного етикету – виробляються певні норми поведінки, механізми усамітнення, зняття стресу та врегулювання конфліктів. Історично так склалося, що рівень приватності залежить від статусу — чим він вищий, тим більше у людини потреба у власному просторі.

  Та під час війни, не про який этикет уже не йдеться. Незалежно від звичок та статусу межі особистого простору стираються. Багато людей переїжджають з міста в місто, або навіть в інші країни, та змушені жити з великою кількістю «чужих». У таких ситуаціях загальні норми поведінки не формуються та виникають конфлікти. Основна причина конфліктів – розподіл території: ванної, туалету, кухні та інше.

  У людей практично відсутня можливість не тільки повністю усамітнитися, а навіть залишитися наодинці з сім'єю. Ви опинитеся у становищі, коли не можете абсолютно нічого зробити приватно. Всі ваші життя, потаємні звички та “недоліки”, які ви бажаєте сховати, спостерігають люди, з якими ви не готові ділитися настільки особистими промовами. Людині доводиться постійно контролювати собі, охороняти свою життя та життя сім'ї. Це викликає постійний стресс і, як наслідок, зростання рівня агресії.

  Людина потребує психофізичної та емоційної розрядки, якої найчастіше не відбувається. Це виливається у конфлікти через відсутність особистого простору. Ми підсвідомо намагаємося віддали від себе “чужих” і тим самим, не бажаючи цього, провокуємо конфлікти та сильніше за все дістається найріднішим.

  Як ужитися з великою кількістю людей у ​​невеликому поміщенні. Розумно

  1) Піклуйтесь про нормальний сон. Під час якісного сну мозок відпочиває, і на ранок емоції від певних подій забуваються.

  2) Сприймайте зварювання, через які зараз проходять всі люди, як простий фізіологічний спосіб розрядки, а чи не особисту образу.

  3) Розходьтеся на певну годину один від одного. Кожному потрібна певна година на особистий простір. Психологи радять кудись тимчасово піти або мовчати, щоб уникнути тиску та роздратування.

  4) Режим життя. Намагайтесь розробити режим, який би влаштовував шкірного. Добре, коли всі живуть за спільним узгодженим розкладом в унісон один з одним.

  5) Пробачте один одному недоліки. Всі ми недосконалі, у кожного є недоліки. Краще помічайте ті хороші, що є у людей поруч, підкреслюйте це добре та хвалити один одного.

  Якщо у вас вже виникли конфлікти з новими вимушеними сусідами — зверніться до психотерапевта, щоб обговорити ситуацію, що виникла та подивитись на конфлікт під новим кутом. Це допоможе вам підвищити рівень життя та швидше пристосуватися до нових обставин.

  Спробуйте вибрати свого психотерапевта серед перевірених спеціалістів на платформі Розумно

  Читайте також: ЩО ТАКЕ СИНДРОМ ВІДКЛАДЕНОЇ ЖИТТЯ?

  Статті на тему