UA
RU

Правила двох стін і виходів: як врятуватися під час ракетних обстрілів

Редагувати переклад
Центр протидії дезінформації при РНБО України нагадує основні правила, що рятують життя під час ракетних ударів та бомбардувань врагом українських міст.

У Києві часто лунає повітряна тривога та відбувається бомбардування житлових будинків врагом. Тому всім варто знати, як обирати місце для укриття.

Правило «двох стін»

Від опасности вас має відділяти щонайменше 2 стіни, бо одна ймовірно, зруйнується від удару, а друга візьме на собі шматки стіни, віконного стекла тощо. Тому ховатися безпечно біля місця, яке розташоване за іншим видом фасаду опорною стіною. Зазвичай це тамбур, коридор або прихожа. Навіть якщо вам здається, що будинок нестійкий, підвалу нема, а в сховищі немає місця, лишайтесь біля опірних стін — вони витримають.

Правила двох стін і виходів: як врятуватися під час ракетних обстрілів-Фото 1

Правило «двох виходів»

Ви повинні чітко знати, що з укриття є щонайменше 2 виходи. Тому підвал чи гараж з одним виходом – це ловушка. Єдиний вихід може завалити уламками будинку або під час пожежі він може бути заблокованим. Проте сучасні підземні паркінги та підвали у більшості будинків спроектовані безпечно. Крім кількох виходів вони оснащені датчиками диму та в них передбачені системи пожежогасіння.

Читайте також: СИМПТОМ ФАНТОМНОЇ СИРКИ. ЩО З ЦИМ ДІЛАТИ?