UA
RU

Оголошено лауреата премії імені Шолом-Алейхема

Редагувати переклад

Премія імені Шолом-Алейхема оголосила цьогорічного переможця. Ним став письменник Олексій Нікітін за роман «Бат-Амі».

Оголошено лауреата премії імені Шолом-Алейхема-Фото 1

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти оголосило переможця премії імені Шолом-Алейхема. Ним став письменник Олексій Нікітін за роман «Бат-Амі». Документальний роман «Бат-Амі» розповідає історію київської українсько-єврейської родини доби Другої світової війни. Автор написав його на основі документів Першого (Розвідувального) управління НКВС УРСР. Ці документи розсекретили після 2011 року.

Цього року на здобуття премії імені Шолом-Алейхема надійшло 12 заявок від українських письменників. Члени комітету, окрім лауреата, високо оцінили роботи ще двох претендентів. Почесні дипломи отримають Андрій Павлишин за переклад антології творів Горація Сафріна «При шабатних свічках. Єврейський гумор» та Іларія Шевченко за переклад роману Антоніо Ітурбе «Бібліотекарка з Аушвіцу».

Премія імені Шолом-Алейхема присуджується письменникам, перекладачам, сценаристам, драматургам за кращі літературно-мистецькі твори. Їхні роботи популяризують духовно-культурні надбання українського та єврейського народів та сприяють поширенню позитивного іміджу України у світі.

 

Статті на тему