UA
RU

Звички: Чому вони важливі і як допоможуть підвищити ефективність

Редагувати переклад
Звичка - це автоматична дія, яка заощаджує нашому мозку енергію. Замість того, щоб кожен раз включати всю систему і приймати усвідомлене рішення, він включає автопілот. 

Звички: Чому вони важливі, і як допоможуть підвищити ефективність.

Наприклад, ви сідаєте в машину і на автоматі пристібається, в кіно - купуєте попкорн, в каву - наливаєте молоко, замовляєте десерт після основної їжі.

Найскладніше відмовлятися від звичок, які приносять нам задоволення, а вони - самі кайфові! Їх теж можна позбутися, якщо планомірно працювати над цим. 

Теорія. Як виробити звичку?

Є багато теорій щодо того, скільки потрібно часу, щоб виробити звичку. У 60-х доктор Максвелл Мальц написав книгу, де описав одну з гіпотез про те, що нашому мозку потрібно в середньому 21 день для того, щоб перевести якусь регулярно повторювану дію у звичку. Книга стала дуже популярною, і теорія про 21 день стала масовою. Незважаючи на те, що вона не доведена, саме на таку кількість днів найлегше вмовити себе, щоб почати робити хорошу чи корисну дію. 

Моя найулюбленіша звичка — це ранні підйоми. Є багато матеріалів, які доводять, що ранковий годинник найпродуктивніший. Під час них я читаю, пишу, займаюся освітою та спортом. 

Виробити звичку вставати ранками мені було непросто, але я дуже рада, що навчилася вставати з півнями! Стільки всього встигаю зробити за день - мама не журись! 

Звички: Чому вони важливі, і як допоможуть підвищити ефективність.

Практика

Для звички «раннє піднесення» я виділила 5 обов'язкових пунктів:

1. Щодня ставити будильник на пару хвилин раніше. Тут працює метод Кайдзен з покроковими змінами, він творить чудеса! 

2. Склянка води біля ліжка. Якщо після дзвінка будильника виникало бажання перевернутись на інший бік і продовжити спати, я випивала ковток. Організм після сну зневоднений і це посилює сонливість.

3. Розсувати штори, щоб після пробудження валятися над темряві, а променях Вітаміна Д. Денне світло колосально впливає мій настрій! 

4. Спати при низькій температурі. Середня ідеальна температура для сну – це 15-19 градусів. При такому градусі тілу найкомфортніше остигати в активній фазі сну і нагріватися ближче до пробудження. Я сплю, як немовля в такій морозильній камері! 

5. Продовжувати рано вставати на вихідних. Спочатку було складно, особливо коли графік збивався через п'ятничні коктейлі. Але зараз мій внутрішній годинник автоматично підкидає мене зі сходом сонця. 

Що далі? 3 правила створення фундаменту для вироблення корисних навичок.

Звички: Чому вони важливі, і як допоможуть підвищити ефективність.

Сон

Це відновлення, якого не прирівнюються ні патчі, ні маски. Саме він впливає на наш зовнішній вигляд, апетит, продуктивність та настрій.
 
Без сну ви не зможете досягти добрих фізичних результатів. М'язові волокна не встигатимуть регенеруватися і всі ваші зусилля у спортзалі будуть марними.

Без сну ви не зможете схуднути. Невиспана людина їсть порції набагато більшого розміру і схильна до вибору шкідливої ​​їжі.

Сон впливає рівень кортизолу (гормону стресу). 

Звички: Чому вони важливі, і як допоможуть підвищити ефективність.

Живлення

Всі знають, що потрібно правильно харчуватися, але що таке правильно?

- Білок, він повинен бути присутнім у кожному основному прийомі їжі. Дуже важливо чергувати білки рослинні та тваринного походження: риба, морепродукти, яйця, сири, бобові, соєві, горіхи, біле м'ясо, червоне м'ясо. Вони повинні заповнювати ⅓ тарілки;

- Більше овочів та салатів. Вони повинні становити половину кожного вашого основного прийому їжі. Почніть з малого, наприклад, замовляючи бургер, відмовтеся від картоплі фрі та візьміть салат;
 
— не бійтеся вуглеводів у вигляді каш, додавайте їх в тарілки, що залишилася ⅓;

- Не бійтеся жирів, вони класні, особливо правильні. Завдяки їм у вас буде гарна шкіра, гарні нігті та блискуче волосся;
 
- Уникайте доданого цукру. Він присутній навіть у соусах, супах, хлібі, гранолі, тому читайте склади та намагайтеся його уникати. До речі, мед, сироп, кокосовий/тростниковий/солодовий/буряковий - це теж цукор.

 
Тренування

 
Виберіть для себе той вид спорту, який буде приносити вам задоволення і буде драйвувати вас. Високоінтенсивне тренування або йога на природі - обидва варіанти правильні, якщо ви отримуєте задоволення!

Якщо ви не готові до фітнесу і не хочете займатися в приміщенні, почніть з ходьби. Додайте щотижня трохи більше метрів або ставте собі за мету подолати дистанцію швидше, ніж минулого разу. 
 
Після того, як сон стане здоровим, харчування правильним, а рух – частиною вашого життя, ви побачите, наскільки покращаться настрій та зовнішній вигляд. 
За таким самим принципом виробляйте нові корисні звички. Без зайвого стресу, але виходячи із зони комфорту.

 

Статті на тему