UA
RU

Крок за кроком: чому прогулянки – найкращий каталізатор творчості

Редагувати переклад

Допустимо, вам потрібно зробити доповідь або представити інноваційне рішення перед потенційними партнерами, але здається, що думки грають проти вас і швидко розбігаються в різні боки. Щоб налаштуватись на робочий лад, спробуйте прогулятися.

Прогулянки корисні для творчості

Зв'язок між прогулянками, творчістю та креативом помітили ще грецькі філософи. У наступні століття її наявність підтвердили багато поетів і письменників. Так, наприклад, Генрі Торо зазначив в одній зі своїх книг, що йому важко сидіти і писати в ті моменти, коли він не може встати, вийти та подивитися на життя. Але під час прогулянок його думки починали вишиковуватися в єдину лінію. Співає Вільям Вордсворт, чиї вірші пронизані описами гір, лісів та доріг, за все життя пройшов кілька тисяч кілометрів.

Чим же звичайні прогулянки допомагають нам краще, якісніше та креативніше думати? Що в них таке? Насамперед, вся справа в процесах, що відбуваються в організмі під час активної ходьби. Серце починає працювати швидше, змушуючи кров циркулювати активніше, що, своєю чергою, дозволяє краще наповнювати киснем як м'язи і органи, а й мозок. Багато експериментів доводять, що після інтенсивних тренувань або навіть невеликої фізичної напруги у людей покращується пам'ять та увага. Регулярні прогулянки сприяють утворенню в мозку нових нейронних зв'язків, відповідальних за кмітливість і креативні рішення.

На швидкість нашої ходьби та рухів впливає дуже багато факторів: від того, яку музику ми слухаємо, до того, про що думаємо зараз. До речі, завдяки тому, що процес ходьби не вимагає від нас великих ментальних зусиль, вона змушує мозок занурюватися у власні думки та часто генерувати цікаві рішення. Цей стан вже вивчали вчені і знову дійшли висновку, що, роблячи крок за кроком, ми провокуємо себе активну розумову роботу.

В експериментах взяли участь студенти Стенфордського університету. Усіх бажаючих розділили на кілька груп та попросили вирішити низку завдань, які передбачають пошук креативних рішень. Частину респондентів під час виконання завдання відправили на прогулянку, а в другій половині дозволили сидіти в аудиторії. У результаті 95% учасників дослідження, які старанно ходили, змогли знайти вирішення своїх завдань. З тих, хто не зазнавав фізичного навантаження, лише 50% відповіли на запитання правильно.

Має значення й те, де ви гуляєте. Краще вибирати зелені галявини, поля та ліси, ніж міські вулиці. Вся справа в тому, що навколишня природа допомагає нам бути уважнішими, тоді як життя міста, машини та люди відволікають від власних думок. Тим не менш, променади по мегаполісах теж можуть бути корисні. Вони стають джерелом нових образів та картинок, які обробляє свідомість.

Іншими словами, під час ходьби та прогулянок ми відкриваємо для себе багато нового, що дозволяє мозку створювати власну «карту» світу та навколишніх речей. Після вся ця інформація трансформується у наші думки, ідеї та підходи.

Статті на тему
Вищий пілотаж: як зберегти продуктивність після безсонної ночі
6 найкращих програм для бігу
Ті, що біжать хвилями: подорож на Шрі-Ланку

Фото: Gettyimages

Статті на тему