UA
RU

Проект «Паляниця»: Жанна Кадірова представила виставку у закарпатському селі

Редагувати переклад
український художник Жанна Кадирова
 презентувала проект "Паляниця" біля села Берегове на Закарпатті. 
Жанна Кадирова

Фото: facebook/kadyrova.zhanna

Експозицію складають артоб'єкти, що імітують форму традиційного українського хліба, але виготовлені з річкових каменів. 

“Паляниця означає хліб. У класичному розумінні, це великий круглий пшеничний хліб, випечений у печі. З початком війни, яку Росія розв'язала в Україні, слово «паляниця» стало символом через те, що російські оккупанти не можуть правильно його вимовити. Воно стало способом, за допомогою якого можна безпомилково розрізнити друзів та ворогів», — зауважила місткиня на своїй сторінці у Фейсбуку.

Художниця розповіла, що на створення проекту їх із співавтором Денисом Рубаном надихнула Закарпатська область, де вони зараз живуть. Зокрема, під час прогулянки околицями містечка, де вони зупинилися, митці звернули увагу на річкові каміння, які своєю формою нагадували хліб. Так і виникла ідея перетворити їх на символічні об'єкти. Митці знайшли порожній будинок у Берегові, який вдалося оздобити під художню майстерню.

Жанна Кадірова 2

«Протягом перших двох тижнів війни мені здавалося, що мистецтво — це сон, що всі двадцять років моєї професійної життя — лише те, що я бачила уві сні, що мистецтво абсолютно безсиле і ефемерне в порівнянні з нещадною військовою машиною, що руйнує мирні міста та людські життя. Тепер я вже так не думаю: я бачу, що кожен художній жест робить нас видимими, а наш голос — почутим!», - Зазначає художниця.

Жанна Кадірова 3

Митці жертвують 100% коштів, які отримують за ці твори мистецтва волонтерським організаціям та друзям, які втратили Київ і доєдналися до сил територіальної оборони.

Читайте також: ІНТЕРВ'Ю З РЕЖИСЕРОМ ФІЛЬМУ ПРО ДІТЕЙ НА СХОДІ УКРАЇНИ, ЯКИЙ СЬОГОДНІ ПЕРЕМІГ НА ФЕСТИВАЛІ У ЧЕХІЇ ТА ВЖЕ ПОТРАПИВ ДО ШОРТ-ЛИСТА НА «ОСКАР-2023»

Статті на тему