UA
  RU

  «Швейцарське кіно. Спецподія»: у столиці покаже фільм швейцарського режисера, який мешкає у Києві

  Редагувати переклад
  13 та 14 серпня у київському кінотеатрі «Жовтень» пройде «Швейцарське кіно. Спецподія». Цей захід стане логічним продовженням фестивалю «Неділя швейцарського кіно», який з 2017 року щоліта проходитиме в Україні.   
  Свята покровителька неможливого 9

  «Свята покровителька неможливого», 2022

  Цього року кіноогляд скасовано через повномасштабне російське вторгнення в Україну. Проте, щоб не переривати традицію, кінокомпанія «Артхаус Трафік» і Посольство Швейцарії в Україні все ж таки проводять спеціальну подію.

  У заході продемонструють фільм «Свята покровителька неможливого» (The Saint of the Impossible). Це дебютна повнометражна робота швейцарського режисера Марка Вілкінса, який з 2016 року живе у Києві. Швейцарець відомий мешканцям української столиці як співвідновник галереї сучасного мистецтва The Naked Room, заміського сучасного котеджу The Riverbird's Nest та гастроспільноти «Рейтарська Circle».

  Події фільму розгортаються у Нью-Йорку. Деконструкція Американської мрії. Вбивство, поліцейський рейд і фотографія загадкової дівчини — молода іммігрантка має зібрати воєдино всі шматочки пазлу, щоб розкрити таємницю зникнення її синів-близнюків.

  Свята покровителька неможливого

  «Свята покровителька неможливого», 2022

  Свята покровителька неможливого 5

  Картину знято за книгою «Святий Антоній» нідерландського письменника Арнона Ґрюнберґа.

  Світова прем'єра фільму відбулася у 2020 році на Міжнародному кінофестивалі у Сан-Паоло (Бразилія), де картина змагалася за Приз за Найкращий дебют. Американська прем'єра пройшла у 2021 році на Кінофестивалі у Маямі. Стрічка здобула Премію критиків за Найкращу режиссуру на Міжнародних днях кіно у Гофі (Німеччина), а виконавиця головної ролі Маґалі Сольє здобула нагороди за свою гру на Міжнародному кінофестивалі Love is Folly (Болгарія) та Кінофестивалі у Цюріху (Швейцарія).

  Відкриття події відбудеться 13 серпня у кінотеатрі «Жовтень» за участю режисера Марка Вілкінса та Тимчасово повіреного у справах Швейцарії в Україні Альваро Боргі. Після показу стрічки відбудеться обговорення з режиссером.

  Повторний показ фільму відбудеться 14 серпня.

  Статті на тему