UA
RU

Small Talk: Яна Барінова про арт проект Statement Ukraine

Редагувати переклад
STATEMENT UKRAINE є цьогорічним контент-фокусом viennacontemporary-2022, міжнародний ярмарок сучасного мистецтва.  РІРЅР° Р'арінова, раніше директорка Департаменту культури КМДА, а зараз спеціалістка з розвитку у viennacontemporary та менеджерка проектів European Policies and Ukraine в ERSTE Foundation про проект та любов сучасного арту.

РІРЅР° Р'арінова

Як виникла ідея проекту?

Культура та мистецтво відіграють особливу роль, і viennacontemporary 2022, створюючи проект Statement Ukraine, вирішує життєво важливі проблеми. Ми намагаємося відповісти на запитання: де ми? Що робитимемо? Яким буде наше майбутнє? Як ми взагалі опинились у цій жахливій ситуації?

viennacontemporary, як сучасна європейська культурна інституція, артикулює ці питання, бо в жодному разі не може стоять осторонь війни в Україні.

Коли біля березня цього року я приєдналася до команди після того, як через війну змушена була евакуювати доньку, ярмарок готувався вже півроку, тому ми вирішили адаптувати програму та створили проект Statement Ukraine.

Як проект трансформувався в процесі підготовки?

Ми намагалися створити максимально мультикультурний проект: дискусію про культурну євроінтеграцію України до ЄС, виставку українських та міжнародних художників та nft drop як колаборацію світових криптомитців з українськими митцями.

Панельна дискусія має стратегічну мету, оскільки ми підіймемо питання культурної євроінтеграції України та необхідні для цього реформи. Виставка пропонує роздуми через мистецтво, де тринадцять українських та міжнародних художників досліджують тему війни. NFT падіння — це благодійний захід, за допомогою якого ми спілкуємося зі спільнотою крипто-арту по всьому світу, і зібрані гроші після аукціону будуть передані українській благодійній організації.

NFT

Наша країна багата на талантливих митців, тому я у постійному стані пошуку нових ворожень. Особливо зараз, коли є великий запит на українське мистецтво та нові імена у Європі.

Як ви гадаєте яка місія покладається на мистецтво під час війни?

Війна торкнулася життя кожної людини, економіки, культури, політики. Я бачу, що зараз суспільство консолідоване і ми, як ніколи, об'єднане навколо спільної мети. Коли почалася повномасштабна війна, було створено багато нових фондів та ініціатив, щоб допомогти художникам продовжувати творчість. Культурний сектор опікується нашою идентичністю та наслідком, які відрізняють нас від інших країн і націй. Тому дуже важливо, щоб митці продовжували творити, а для цього, звичайно, потрібні сприятливі умови. Тяжко натхненно працювати, коли постійно потрібно бігати до бомбосховища.

Павло Маков

Павло Маков "Дзеркало" 2008-9, серія творів "Сад", галерея NAKED ROOM. Робота бере участь у viennacontemporary-2022.

Читайте також: SMALL TALK: ХУДОЖНЯ АЛЕВТИНА КАХІДЗЕ У ПРОЕКТІ RUSSIAN INVASION TO UKRAINE

Статті на тему