UA
RU

Спецпроект Marie Claire та «Нове українське кіно» до 30-річчя Незалежності України: Анатолій Лавренішин

Редагувати переклад
19 серпня, напередодні Дня Незалежності, у кінотеатрах України стартує фестиваль "Нове українське кіно", який об'єднав у собі найзнаковіші стрічки Незалежної України. Marie Claire поспілкувалися з кількома режисерами, фільми яких представлені в програмі, про ті, які важливі події відбулися у кіносфері та культурі за останні 30 років». Наш герой – режиссер Анатолій Лавренішін, його фільм "Віктор_Робот" буде показано на фестивалі

Яка подія у царині українського кіно за 30 років Незалежності, на вашу думку, є головною?

Найбільш знакова подія у царині кіно — це створення державного фонду Держкіно, завдяки якому й запустилася сучасна українська кіноіндустрія. Коли я навчався в інституті, я не міг про це навіть мріяти. Тепер крім Держкіно в Україні є ще кілька фундацій, які допомагають митцям розкрити свій потенціал.

Який фільм потрібно подивитись, аби зрозуміти сучасну Україну та українців?

Для того, щоб зрозуміти сучасних українців, варто переглянути короткометражку Микити Лиськова «Кохання» — це така собі макуха спотвореної реальності, гротескна філософія мешканця мегаполісу. Дуже яскраво та правдиво.

Анатолій Лавренішін

Хто ваш улюблений автор з сучасних українських авторів?

Мені подобається ютуб канал ім. Т. Г. Шевченка, який ведуть брати Капранові. Вони круто популяризують українську історію, надихають мене, як режисера створити стрічку на основі історичних подій.

Фото надані прес-службою Arthouse Traffic

Читайте також: SMALL TALK: АКТРИСА КАТЕРИНА МОЛЧАНОВА ПРО ФІЛЬМ «МИ Є, МИ ПОРУЧ» 

Статті на тему