UA
  RU

  Театр на лівому березі везе до Європи виставу-лауреатку Шевченківської премії-2022 — Погані дороги

  Редагувати переклад
  У червні 2022 року виставу головного режисерка театру Тамарі Трунової за п'єсою Наталки Ворожбит можна буде побачити у Латвії, Литві та Німеччині.

  погані дороги


  В умовах війни Театр на лівому березі не зупиняє своєї діяльності, працюючи на культурному фронті. Завдяки плідній роботі всієї команди театру на чолі з директором-художнім керівником Стасом Жирковим, йдуть переговори про співпрацю з європейськими театрами та культурними інституціями. І маємо результат.

  Низка театральних фестивалів Європи запросили одну з найактуальніших постановок про війну між Росією та Україною – виставу “Погані дороги” – взяти участь у їх програмах. Вже підтверджено три фестивальні покази, також ведуться переговори з іншими фестивалями. В рамках гастролей відбудеться показ і у Малому театрі у Вільнюсі, де нещодавно відбулася прем'єра у Стаса Жиркова (вистава “Саша, винеси сміття”, за п'єсою Наталки Ворожбит). 


  “Нам треба працювати з європейською аудиторією, постійно нагадувати про війну в Україні. Європейські глядачі мають бути у фокусі, не забувати про нас, допомагати. Їхня допомога – це фактично наше розуміння, що ми не віч-на-віч з ворогом”, —Стас Жирков, директор-художній керівник театру

  Погані дороги 3

  На сьогодні гастрольний графік вистави такий (доповнюватися, слідкуйте за сторінками театру у Facebook)


  • 1 червня - Dailes Theatre Festival, Рига, Латвія
  • 9 червня - Vilniaus mažasis teatras, Вільнюс, Литва
  • 16 червня - TheATRIUM Festival, Клайпеда, Литва
  • 24 червня - The Radikal Jung Festival, Мюнхен, Німеччина

  Погані дороги 2

  “Погані дороги” – це справжні історії початку війни між росією та Україною – війни, яка почалася у 2014-му. Шість історій про життя, війну та розбиті дороги Донбасу.

  "Погані дороги" - це реалізація фанболю. Робота психіки над усвідомленням втрати, яка триває. Театр манить конфлікт, трагедія. Театр живиться негараздами світу. Сьогодні ми більше не говоримо про наявність чи відсутність болю. Ми говоримо лише про його ступінь. Тут ми спостерігаємо різні способи виживання і створення нового діалогу з новим світом. Вистава дивиться на людину впритул і намагається дослідити кордони незалежності та суверенності особистості у війні”, — Тамара Трунова, режисерка вистави   Вистава “Погані дороги” нещодавно отримала Шевченківську премію у номінації “Театральне мистецтво”. Також виставка є лауреаткою премії “Київський рахунок”, переможницею ІІ-го Всеукраїнського театрального фестивалю-премії “ГРА” у трьох номінаціях.

  Погані дороги 111


  Гастролі відбудуться за підтримки Ukrainian Artistic Task Force.

  Фото: Анастасія Мантач

  Читайте також: НА ЛІНІЇ КУЛЬТУРНОГО ФРОНТУ: УКРАЇНСЬКІ ТЕАТРАЛЬНІ РЕЖИСЕРИ ПРО ВІЙНУ, ТВОРЧИТИ, СИЛУ ДУХУ


  Статті на тему