У видавництві Creative Publishing (ex СP PUBLISHING) вийшла книга «Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні» – перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні. До неї увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та створюють сучасний культурний код. Це видання є літописом сьогодення – книга фіксує історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах.Видання поділене на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому. До книги увійшли такі традиційні ремесла: кераміка, килимарство та гобелени, домашній текстиль, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також глава про сучасне переосмислення матеріалів.
«Нова книга є унікальною – в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна – трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», – коментує авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.
Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й магічний процес створення доповнений аналітичними статтями та історичною довідкою. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках.
«Україна – держава з давніми традиціями, які яскраво відображені у цьому виданні в роботах майстрів, що несуть регіональний колорит. Нашій нації дуже цінно зберегти народні художні промисли, а також розвивати майстерність та поєднувати звичаї із сучасністю», – наголошує співавторка проєкту, експертка з креативних індустрій Уляна Хром’як.
У книзі представлені біля 40 українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі.
Фото на обкладинці: артоб’єкт із серії DIDO від керамічної студії MAKHNO. Шрифт на обкладинці: український шрифт Fransua авторства Катерини Королевцевої до його офіційного релізу.
Читайте також: ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА РОБІТ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ АКАДЕМІЇ БОЙЧУКА «НЕЗЛАМНІСТЬ ТРАДИЦІЙ»