Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing

Редагувати переклад
У видавництві Creative Publishing (ex СP PUBLISHING) вийшла книга «Contemporary Ukrainian Crafts | Традиційні ремесла у сучасному виконанні» – перше видання про сучасний розвиток народних художніх промислів в Україні. До неї увійшли розповіді про ремесла з тисячолітніми традиціями й талановитих українців, які їх досліджують, інтерпретують та створюють сучасний культурний код. Це видання є літописом сьогодення – книга фіксує історії наших земляків про пошуки свого призначення та улюбленої справи в народних художніх промислах.

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 1

Видання поділене на вісім розділів, які розповідають про оригінальні предмети для дому. До книги увійшли такі традиційні ремесла: кераміка, килимарство та гобелени, домашній текстиль, витинанка, різьблення по дереву, свічкарство, меблі ручної роботи, гутництво, а також глава про сучасне переосмислення матеріалів.

«Нова книга є унікальною – в ній вперше зібрані сучасні українські ремісники, які експериментують із техніками та матеріалами, візерунками та орнаментами, створюючи модерні продукти. У цьому виявляється генетична схильність українців до створення краси своїми руками, потяг до ремесел, що передаються від покоління до покоління. Деяких учасників до ремісництва спонукала саме війна – трагічний привід дав їм час присвятити себе улюбленій, а іноді навіть омріяній справі», – коментує авторка проєкту, видавчиня Creative Publishing Люсія Бондар.

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 2

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 3

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 4

Розповіді про сучасних майстрів, ремісничі студії й магічний процес створення  доповнений аналітичними статтями та історичною довідкою. До роботи над книгою редакція запросила професіоналів у своїх сферах, які все життя досліджують українські традиції або займаються просуванням сучасних брендів на міжнародних майданчиках.

«Україна – держава з давніми традиціями, які яскраво відображені у цьому виданні в роботах майстрів, що несуть регіональний колорит. Нашій нації дуже цінно зберегти народні художні промисли, а також розвивати майстерність та поєднувати звичаї із сучасністю», – наголошує співавторка проєкту, експертка з креативних індустрій Уляна Хром’як.

У книзі представлені біля 40 українських брендів і майстрів, серед яких Empath Ceramics, Guculiya, Hatka, Kysen, MAKHNO Studio, Velika Bogaiha, Gushka, Mapico, Gnizdo, Ptashatam, Triytsya Collections, Ukrainian Kitchen Crafts, Ruda Studio та багато інших представників ремісничої галузі. 

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 5

Традиційні ремесла у сучасному виконанні – нова книга від Сreative Publishing-Фото 6

Фото на обкладинці: артоб’єкт із серії DIDO від керамічної студії MAKHNO. Шрифт на обкладинці: український шрифт Fransua авторства Катерини Королевцевої до його офіційного релізу.

Читайте також: ВІДКРИЛАСЯ ВИСТАВКА РОБІТ СТУДЕНТІВ ТА ВИКЛАДАЧІВ АКАДЕМІЇ БОЙЧУКА «НЕЗЛАМНІСТЬ ТРАДИЦІЙ» 

Статті на тему